Wyróżnione

Wniosek o wydanie historii spłat kredytu CHF [ WZÓR ] – pierwszy krok do pozwania banku

Wzrost kursu franka szwajcarskiego na skutek epidemii koronawirusa spowodował, że znacznie więcej niż dotychczas kredytobiorców poważnie zastanawia się nad pozwaniem banku. Motywować do tego może tym bardziej zapowiadana kolejna fala i możliwy lockdown na jesień 2021 r, który może znów przynieść znaczący wzrost kursu franka szwajcarskiego. 

Obecny czas można jednak w produktywny sposób wykorzystać, gdyż musisz zdawać sobie sprawę z tego, że do złożenia pozwu konieczne jest skompletowanie kilku dokumentów, w tym również takich o których wydanie musisz zwrócić się do banku. Nie warto więc czekać, bo czasem już samo pozyskanie pełnej dokumentacji kredytowej zajmuje kilka tygodni, co oznacza, że przez ten czas bank ciągle bezprawnie na tobie zarabia. WARTO więc wykorzystać obecny czas i zgromadzić wszystkie dokumenty niezbędne do działania oraz rozpocząć rozmowy z prawnikami.

Jednym z podstawowych dokumentów, które musisz z banku uzyskać, by złożenie pozwu stało się możliwe, jest informacja o wysokości spłaconego przez ciebie zobowiązania, czyli tzw. historia spłaty kredytu.

Jeszcze przed wybuchem epidemii na takie zaświadczenia trzeba było czekać kilka tygodni, w obecnej więc sytuacji okres ten może się znacznie wydłużyć, gdyż banki również pracują w ograniczonym zakresie, dlatego ważne jest by wniosek ten złożyć jak najszybciej.

Jak i gdzie złożyć wniosek ?

Obecnie obowiązujące przepisy nie przewidują dla skuteczności wniosku jego szczególnej formy, oznacza to więc, że wniosek możesz złożyć ustnie, np. dzwoniąc na infolinię, drogą mailową, z wykorzystaniem bankowości elektronicznej (jeżeli dany bank ma taką możliwość), w placówce banku lub pocztą tradycyjną.

Sprawdź: Jak wybrać kancelarię frankową do walki z bankiem – PORADNIK i SZKOLENIE VIDEO 2022

Każdy kredytobiorca wybiera więc sposób, który najbardziej mu odpowiada, jednakże występując z wnioskiem dobrze jest mieć potwierdzenie jego złożenia, choćby dlatego by móc później monitować realizację wniosku w przypadku opieszałości w wydaniu wnioskowanych dokumentów.

Jak napisać wniosek o historię spłaty kredytu we frankach?

Wniosek nie musi też być w jakiś konkretny sposób sformułowany, lecz musi z niego wynikać kto, czego i od kogo żąda, wniosek powinien więc wskazywać dane kredytobiorcy z podaniem sposobu kontaktu i realizacji wniosku, dane banku oraz szczegółowe określenie o udostępnienie jakich informacji kredytobiorca się zwraca.

Ostatni ze wskazanych elementów, czyli zakres udostępnianych przez bank informacji, jest szczególnie istotny i należy tutaj bardzo dokładnie wskazać jakie dane chcemy uzyskać, bo pracownicy banku realizujący wniosek nie będą się domyślać o co kredytobiorcy konkretnie chodziło.

Przeczytaj: Sztuczna inteligencja sprawdzi umowę i powie czy frankowicz może pozwać bank.

Jeśli więc masz wątpliwości, warto w tym zakresie poradzić się prawnika, gdyż pełnomocnik zawodowo zajmujący się sprawami frankowymi, doskonale będzie wiedzieć jakie konkretnie dokumenty są potrzebne w postępowaniu sądowym i jakie informacje na temat spłaty kredytu należy uzyskać z banku by nie ponawiać wniosków, bo w ten sposób stracisz tylko mnóstwo i czasu pieniędzy.

Ile kosztuje zaświadczenie o historii spłaty kredytu frankowego?

Zaświadczenie o historii spłaty kredytu wydawane przez banki wiąże się oczywiście z koniecznością uiszczenia opłaty i zwykle jest to koszt w granicach 200-300 zł, choć wyjątki zdarzają się w jedną i w drugą stronę.

Są bowiem banki, które za wydanie zaświadczenia nie pobierają więcej niż 100 zł, a są też takie, w których opłaty wynoszą nawet kilka tysięcy złotych, lecz to oczywiście skrajność i odosobnione przypadki.

Żeby jednak uniknąć przykrych niespodzianek i nie czekać, aż bank wezwie cię do uiszczenia stosownej opłaty, najlepiej jeszcze przed złożeniem wniosku ustalić wysokość takiej opłaty i numer rachunku na który ma zostać ona wniesiona, można to zrobić np. telefonicznie.

Do wniosku następnie dołączysz potwierdzenie uiszczenia opłaty od wydania zaświadczenia i nic już bankowi nie będzie stało na przeszkodzie by twój wniosek zrealizować.

Złożenie wniosku – pierwszy krok do pozwania banku

Złożenie wniosku do banku o wydanie historii spłat kredytu jest tak naprawdę pierwszym krokiem do odzyskania bezprawnie pobranych przez bank pieniędzy, i choć cały proces wydaje się być czasochłonny, a jego finał bardzo odległy w czasie, to musisz pamiętać, że warto, o czym świadczą liczne wyroki wydawane przez sądy na korzyść frankowiczów.

Po złożeniu wniosku warto zastanowić się nad wyborem dobrej kancelarii prowadzącej sprawy frankowiczów – pomocny może być materiał wideo zamieszczony poniżej.

Po wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE wydanym w polskiej sprawie frankowej, szanse na wygranie w sądzie przez kredytobiorców znacznie się zwiększyły i nie da się nie zauważyć, że sądy polskie stosują orzeczenie TSUE, z czym tak mocno banki walczyły i nadal próbują walczyć. Mając powyższe na względzie, nie należy bać się stwierdzenia, że teraz jest najlepszy czas by pozwać bank, a ty- frankowiczu, nie powinieneś bać się pozwać banku.

WZORY WNIOSKÓW DO BANKU O WYDANIE ZAŚWIADCZENIA O HISTORII SPŁATY KREDYTU

 

Wniosek zaświadczenie frankowicze – WZÓR OGÓLNY

WNIOSEK O WYDANIE ZAŚWIADCZENIA -OGÓLNY

Wniosek o wydanie historii spłat kredytu WZÓR Alior Bank

WNIOSEK O WYDANIE ZAŚWIADCZENIA – ALIOR BANK

Wniosek o wydanie historii spłat kredytu WZÓR BNP Paribas

Wniosek o wydanie historii spłat kredytu WZÓR BOŚ BANK

Wniosek o wydanie historii spłat kredytu WZÓR BPH

WNIOSEK O WYDANIE ZAŚWIADCZENIA – BPH

Wniosek o wydanie historii spłat kredytu Credit Agricole

WNIOSEK O WYDANIE ZAŚWIADCZENIA CREDIT AGRICOLE

Wniosek o wydanie historii spłat kredytu Deutsche Bank

WNIOSEK O WYDANIE ZAŚWIADCZENIA DEUTSCHE BANK

Wniosek o wydanie historii spłat kredytu DnB

WNIOSEK O WYDANIE ZAŚWIADCZENIA DnB

Wniosek o wydanie historii spłat kredytu Getin Bank

WNIOSEK O WYDANIE ZAŚWIADCZENIA GETIN BANK

Wniosek o wydanie historii spłat kredytu ING Bank

WNIOSEK O WYDANIE ZAŚWIADCZENIA ING BANK

Wniosek o wydanie historii spłat kredytu mBank

WNIOSEK O WYDANIE ZAŚWIADCZENIA mBank

Wniosek o wydanie historii spłat kredytu Millennium

WNIOSEK O WYDANIE ZAŚWIADCZENIA MILLENNIUM

Wniosek o wydanie historii spłat kredytu PKO BP

WNIOSEK O WYDANIE ZAŚWIADCZENIA PKO BP

Wniosek o wydanie historii spłat kredytu Pekao S.A.

WNIOSEK O WYDANIE ZAŚWIADCZENIA PKO S.A.

Wniosek o wydanie historii spłat kredytu Raiffeisen

WNIOSEK O WYDANIE ZAŚWIADCZENIA RAIFFEISEN

Wniosek o wydanie historii spłat kredytu Santander

WNIOSEK O WYDANIE ZAŚWIADCZENIA SANTANDER 

 

Subskrybuj nasz kanał na YB i otrzymuj najważniejsze informacje dla frankowiczów

Ranking Kancelarii Frankowych

 

 

 

Click to rate this post!
[Total: 11 Average: 4.2]

Frankowicz

Poznaj najnowsze informacje ważne dla frankowiczów. Opinie wyrażone w tekście wyrażają osobiste poglądy autora

3 komentarze

Kliknij tutaj, aby opublikować komentarz