analiza umowy kredyt we frankach

Sztuczna inteligencja sprawdzi umowę i powie czy frankowicz może pozwać bank.

Większość umów frankowych zawiera wady prawne polegające na stosowaniu nieuczciwych wobec konsumenta praktyk. Są to tzw. klauzule abuzywne, wpisane przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) do rejestru niedozwolonych postanowień umownych. Obecność takich zapisów w dużej mierze decyduje czy batalia sądowa przyniesie korzystny dla frankowicza rezultat, w postaci unieważnienia lub odfrankowienia umowy.

Dobrą informacją dla kredytobiorców, którzy jeszcze się wahają czy przenieść spór na drogę sądową, jest pojawienie się w sieci nowego narzędzia do samodzielnej weryfikacji dokumentów kredytowych, pod kątem występowania klauzul abuzywnych. Oparty na działaniu sztucznej inteligencji SKANER CHF w kilka minut za darmo przeanalizuje umowę kredytową, niezależnie od tego z jakim bankiem została zawarta. Błyskawiczna, prosta i intuicyjna w obsłudze aplikacja analizuje wszystkie możliwe umowy kredytów frankowych na rynku.

Czym są klauzule abuzywne?

Zamieszczone w umowach frankowych klauzule abuzywne stanowią postawę każdego pozwu sądowego przeciwko bankowi. W oparciu o obecność takich zapisów wielu kredytobiorców podejmuje decyzję czy opłaca się pozwać bank. Występują one niemal we wszystkich umowach, dlatego warto jest przeanalizować dokumentację i – formułując roszczenia wobec banku – powołać się na ich występowanie. Niedozwolonymi zapisami w umowach kredytowych są takie, które:

  • pozostają w sprzeczności z zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami,
  • naruszają interes konsumenta w sposób rażący,
  • nie zostały uzgodnione z klientem, lecz narzucone przez bank i nie podlegały negocjacjom.

W przypadku kredytów frankowych klauzule abuzywne obejmują głównie mechanizmy przeliczania kwoty udzielonego kredytu na podstawie kursu CHF. Ponadto, niedozwolonym postanowieniem umownym jest zapis dotyczący ubezpieczenia niskiego wkładu własnego. Podobnie rzecz się ma z oprocentowaniem, niepowiązanym z referencyjnymi stawkami rynkowymi, ale kształtowanym przez bank na podstawie jednostronnej decyzji.

Jak działa SKANER CHF?

SKANER CHF został opracowany przez adwokatów i programistów kancelarii Sosnowski Adwokaci i Radcowie Prawni, która od kilku lat specjalizuje się w obsłudze spraw z zakresu kredytów frankowych. To właśnie na bazie doświadczeń tej kancelarii, posiadającej na koncie szereg wygranych spraw, jak i w oparciu o treści licznych uzasadnień wyroków sądowych, opracowane zostało to innowacyjne narzędzie.

Program bazuje na zaawansowanych algorytmach sztucznej inteligencji, dlatego jest to instrument unikatowy i w pełni bezpieczny. Co istotne, dostęp do niego poprzez stronę https://www.skanerchf.pl/ jest całkiem darmowy, a skorzystanie z aplikacji do niczego nie zobowiązuje. Jednak można też, podając swój adres mailowy, poprosić o kontakt ze strony pracownika kancelarii, celem przeprowadzenia konsultacji.

SKANER CHF to doskonałe narzędzie do przeprowadzenia wstępnej weryfikacji dokumentacji kredytowej, bez wychodzenia z domu. Wystarczy dostęp do internetu i urządzenie do skanowania dokumentów lub aparat do robienia zdjęć. Zeskanować warto nie tylko samą umowę, ale również ewentualny aneks oraz regulamin udzielania kredytów. Nie każda umowa zawiera bowiem literalnie wymienione klauzule abuzywne. W przypadku kredytów spłacanych w CHF takie postanowienia widnieją często w aneksie. W przypadku niektórych banków (np. Raiffaisen Polbank lub Fortis Bank – BNP Paribas), umowy kredytowe nie zawierają nieuczciwych postanowień, ale można je zidentyfikować w regulaminie. Z tego względu, konieczna jest weryfikacja całości dokumentacji. W przypadku większych plików analiza może trwać nieco dłużej, ale i tak wystarczy zaledwie kilka minut, by poznać rezultat.

Weryfikacja umowy przez SKANER CHF – krok po kroku

SKANER CHF jest zaawansowanym narzędziem pozwalającym w kilka minut uzyskać szczegółowy raport, zawierający następujące informacje:

  • czy w umowie kredytowej, aneksie do umowy i regulaminie udzielania kredytów występują niedozwolone klauzule,
  • jakie jest brzmienie zawartych w dokumentacji klauzul abuzywnych,
  • w którym punkcie umowy i na której stronie występują zapisy niezgodne z prawem,
  • jaką liczbę klauzul abuzywnych zawiera dokumentacja kredytowa.

Aby przeprowadzić weryfikację umowy kredytowej i pozostałych dokumentów pod kątem występowania klauzul abuzywnych, trzeba wejść na stronę https://www.skanerchf.pl/ i nacisnąć przycisk „Sprawdź umowę”. Następnie należy wgrać całość dokumentacji, przy czym w celu ochrony danych osobowych można je zasłonić. Kolejnym krokiem jest akceptacja warunków korzystania z serwisu. Po dokonaniu tego, niezbędny będzie wybór z listy nazwy banku, z którym zawarta została umowa kredytowa. Ostatnim etapem przed rozpoczęciem analizy jest wskazanie adresu mailowego, bowiem to za pośrednictwem poczty mailowej przesyłany jest raport z weryfikacji dokumentów kredytowych. W tym momencie pojawia się również możliwość zaznaczenia zgody na kontakt ze strony pracownika kancelarii, celem przeprowadzenia bezpłatnych konsultacji. Warto tutaj zauważyć, że jakkolwiek obecność klauzul niedozwolonych to kluczowa kwestia przy ocenianiu szans na powodzenie w postępowaniu sądowym, to sąd bada także dodatkowe zagadnienia.

Istnieje szereg okoliczności faktycznych, które – mimo niedozwolonych zapisów w umowach – mogą działać na korzyść kredytobiorców lub wprost przeciwnie. Należą do nich chociażby kwestie dotyczące ilości posiadanych kredytów, miejsca zatrudnienia kredytobiorcy, wynajmowania mieszkania lub prowadzenia w nim działalności gospodarczej. Inaczej sąd będzie podchodził do kredytobiorcy, który za pieniądze z kredytu zaspokoił swoje podstawowe potrzeby mieszkaniowe, a w inny sposób do osoby, która zaciągnęła kredyt celem zakupu mieszkania na wynajem lub pod działalność gospodarczą. Dlatego, jeżeli chodzi o tak skomplikowaną materię jak kredyty frankowe, kontakt z prawnikiem jest zalecany.

Wyniki analizy

W większości przypadków już po upływie około 2 minut na wskazany adres mailowy przesyłany jest szczegółowy raport z analizy dokumentacji kredytowej. Zawiera on listę ustalonych klauzul abuzywnych wraz ze wskazaniem strony, na której występują. Wracając do serwisu SKANER CHF można dodatkowo porównać swoją dokumentację kredytową (widoczną po stronie prawej) z brzmieniem klauzul abuzywnych (po lewej). W tak szybki sposób przeprowadzana jest wstępna ocena szans w postępowaniu sądowym przeciwko bankowi.

 

Jeśli z naszego tekstu dowiedziałeś się czegoś ciekawego POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU dla Ciebie to tylko kliknięcie, dzięki któremu zawsze będziesz miał dostęp do najnowszych informacji w sprawach frankowiczów, a dla nas zachęta do dalszego tworzenia pomocnych treści. Dziękujemy! 

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 4.7]

Frankowicz

Poznaj najnowsze informacje ważne dla frankowiczów. Opinie wyrażone w tekście wyrażają osobiste poglądy autora

Dodaj Opinie

Kliknij tutaj, aby opublikować komentarz