wiadomości frankowicze

Sądy przyspieszają! Kancelarie Frankowe raportują rekordowe ilości wyroków pod koniec 2022 r.

Koniec roku to czas podsumowań, co widać na stronach internetowych najlepszych w kraju kancelarii frankowych, które zamieściły już statystyki wyroków za listopad, a wkrótce z pewnością poznamy dane za cały 2022 rok. Listopad był najlepszym miesiącem w roku pod względem liczby wydanych wyroków. Kancelarie wyspecjalizowane w prowadzeniu spraw frankowych zaraportowały po około 50 – 60 korzystnych wyroków każda, z czego znaczną część stanowiły orzeczenia prawomocne. Niebawem okaże się czy grudzień będzie jeszcze bardziej pomyślny. Kancelarie prowadzące sprawy od początku afery frankowej mają dziś na koncie po około 600 wygranych spraw frankowych. Postępowania kończą się w znacznie krótszym czasie niż w latach minionych – coraz więcej wyroków nieprawomocnych zapada po kilku miesiącach od momentu wniesienia pozwu, a wyrok prawomocny jest osiągalny nawet w 1,5 roku. Poniżej omówimy wyniki za listopad kilku kancelarii, które jasno zaprezentowały swoje wyroki podając ich sygnatury oraz wskazując gdzie toczyły się sprawy.

  • Kancelarie frankowe zaraportowały rekordowe liczby wyroków, które zapadły w sprawach frankowych w listopadzie br. Pod koniec roku sądy wyraźnie przyspieszyły orzekanie.
  • Kancelarie zajmujące się sprawami Frankowiczów osiągnęły w listopadzie spektakularne rezultaty. Najwięcej korzystnych wyroków uzyskała Kancelaria Sosnowski – Adwokaci i Radcowie Prawni (64 wyroki). Bardzo dobre wyniki osiągnęły także Kancelaria Adwokacka Paweł Borowski (58 wyroków) oraz Kancelaria Radcy Prawnego Barbary Garlacz (51 wyroków).
  • Sprawy frankowe wkroczyły w kolejny etap – sądy wydają coraz więcej prawomocnych rozstrzygnięć. Dobre kancelarie uzyskują w ciągu miesiąca po kilkanaście wyroków prawomocnych.

Rekordowa liczba wyroków w listopadzie

Pod koniec roku sprawy frankowe w sądach nabrały tempa. Zwłaszcza widoczne było to w miesiącach październik i listopad, kiedy sądy wyraźnie przyspieszyły orzekanie po wakacyjnym spowolnieniu. Nie można wykluczyć, że było to po części związane z prokonsumenckim wyrokiem TSUE z 8 września br., który usunął już niemal wszystkie wątpliwości dotyczące kwestii unieważniania wadliwych umów frankowych.

Kancelarie frankowe w sposób transparentny informują o rezultatach osiąganych w prowadzonych przez siebie sprawach. Nie tylko publikują skany wyroków i omawiają przebieg postępowań, ale także zamieszczają podsumowania miesięczne i roczne swojej pracy, dzięki czemu można dowiedzieć się m.in. ile dana kancelaria ma na koncie wygranych spraw, z którymi bankami wygrywa, jak długo trwają postępowania. Oto jak przedstawiają się wyniki uzyskane w listopadzie 2022.

Kancelaria Adwokacka Paweł Borowski wygrała z bankami w listopadzie 58 razy

Kancelaria Adwokacka Paweł Borowski od początku działalności uzyskała już łącznie ponad 550 korzystnych wyroków w sprawach dotyczących kredytów we frankach. Rok 2022 był dla tej kancelarii wyjątkowo pomyślny – każdego miesiąca zapadało po kilkadziesiąt wyroków. W październiku br. sądy wydały bardzo dużo orzeczeń w sprawach prowadzonych przez kancelarię mecenasa Pawła Borowskiego (49 wygranych), ale w listopadzie było jeszcze lepiej.

Listopad 2022 roku należał do najbardziej udanych okresów w pracy kancelarii, bo padł wówczas rekord jeżeli chodzi o liczbę wyroków uzyskanych w ciągu jednego miesiąca. W listopadzie Kancelaria Adwokacka Paweł Borowski wygrała z bankami aż 58 razy, z czego 43 wyroki były nieprawomocne, a aż 15 wyroków prawomocnych. Zdecydowanie dominowały wyroki ustalające nieważność umów kredytowych, wyroki odfrankowujące kredyty zapadły tylko w 2 postępowaniach. Najkrótszy czas trwania postępowania zakończonego w listopadzie nieprawomocnym wyrokiem unieważniającym umowę kredytową wynosił 3 miesiące. Najbardziej ekspresowy wyrok prawomocny kancelaria uzyskała w listopadzie po 1,5 rocznym procesie prowadzonym w dwóch instancjach.

Wśród pokonanych w listopadzie przez Kancelarię Adwokacką Paweł Borowski były następujące banki: mBank, Bank Millennium, Santander Bank Polska (d. Kredyt Bank), PKO BP, BPH – GE Money, ING Bank, Deutsche Bank, Raiffeisen (d. Polbank), Getin Bank.

Korzystne dla Frankowiczów wyroki zapadały w sądach na terenie całego kraju, w tym we Wrocławiu, w Warszawie, Katowicach, Opolu, Częstochowie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Jeleniej Górze, Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, Świdnicy i Sieradzu.

Rekordowe rezultaty Kancelarii Sosnowski – Adwokaci i Radcowie Prawni w listopadzie – 64 wygrane

Kancelaria reprezentuje interesy Frankowiczów od wielu lat i obecnie ma na koncie łącznie ponad 600 wygranych postępowań sądowych dotyczących kredytów w CHF.

Dla kancelarii mec. Jacka Sosnowskiego listopad był miesiącem rekordowym, gdyż wygrała z bankami aż 64 sprawy frankowe, z czego 55 wyroków było nieprawomocnych, a 9 wygranych stanowiły wyroki prawomocne. We wszystkich wyrokach sądy ustalały nieważność umów kredytowych, przy czym w 3 przypadkach zasądzony został zwrot nadpłat w związku z tym, że kredyty były spłacone w całości.

Najszybciej sprawę w I instancji udało się zakończyć w ciągu 5 miesięcy, a najbardziej błyskawiczny wyrok prawomocny zapadł po 20 miesiącach od zainicjowania procesu.

Kancelaria Sosnowski – Adwokaci i Radcowie Prawni pokonała w listopadzie br. następujące banki: Raiffeisen, ING Bank, Bank Millennium, Credit Agricole, Santander Consumer Bank, Getin Bank, mBank, PKO S.A., Deutsche Bank, BOŚ, PKO BP, BPH S.A., Santander Bank Polska, BNP Paribas. Wygrane zapadały w sądach w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Katowicach, Kaliszu i Siedlcach.

Bardzo dobre wyniki Kancelarii Radcy Prawnego Barbary Garlacz – 51 wygranych z bankami w listopadzie

Po wyjątkowo pracowitym październiku, kiedy Kancelaria Radcy Prawnego Barbary Garlacz uzyskała aż 67 korzystnych wyroków (z czego 17 prawomocnych), także listopad był bardzo udany. W miesiącu listopadzie kancelaria mec. Garlacz wygrała sprawy frankowe 51 razy, z czego aż 14 wyroków było prawomocnych. Wszystkie korzystne wyroki dotyczyły ustalenia nieważności umowy, z przewagą orzeczeń wydanych w oparciu o teorię dwóch kondykcji, gdzie na rzecz kredytobiorców zasądzony został zwrot kwot dochodzonych w pozwie.

Kancelaria Radcy Prawnego Barbary Garlacz wygrała w listopadzie z następującymi bankami: Raiffeisen, Getin Bank, Bank Millennium, Santander Bank Polska, BNP Paribas, PKO S.A., PKO BP, BPH S.A., Deutsche Bank, Pekao Bank Hipoteczny S.A., Santander (d. BZ WBK). Wyroki zapadły w sądach w Warszawie oraz w Gdańsku.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Frankowicz

Poznaj najnowsze informacje ważne dla frankowiczów. Opinie wyrażone w tekście wyrażają osobiste poglądy autora

Dodaj Opinie

Kliknij tutaj, aby opublikować komentarz