RANKING KANCELARII FRANKOWYCH 2022 R.

Od kilku lat zbieramy dane na temat kancelarii frankowych, procesach frankowych, wyrokach w sprawach Frankowiczów oraz prawomocnych wygranych i realizacji wyroków przez banki. Przedstawimy Ranking Kancelarii Frankowych 2022 opracowany na podstawie szczegółowych danych danych zgromadzonych w 2021 r. Intensywnie obserwowaliśmy informacje o wygranych publikowanych przez kancelarie frankowe i na tej postawie stworzyliśmy ranking oparty o następujące kryteria:

• Ile spraw wygrała kancelaria w 2021 r.
• Ile wygranych spraw frankowych kancelaria posiada od początku prowadzenia działalności

Ponadto w rankingu w miarę możliwości przedstawiamy informacje:

• Jak szybko kancelarie wygrywają sprawy frankowe
• Z jakim bankiem kancelaria ma najwięcej wygranych
• Ile prawomocnych wyroków uzyskała kancelaria w 2021 r.

Kluczowym kryterium jednak jest ilość wygranych spraw przez daną kancelarię w 2021 r. I na tej podstawie mierzymy skuteczność kancelarii w tym rankingu

Zapoznaj się także, z rankingami publikowanymi przez nas co miesiąc. Zobacz która kancelaria frankowa wygrywa najwięcej spraw.

Ranking Kancelarii Frankowych Lipiec 2021
Ranking Kancelarii Frankowych Wrzesień 2021
Ranking Kancelarii Frankowych Październik 2021
Ranking Kancelarii Frankowych Listopad 2021
Ranking Kancelarii Frankowych Grudzień 2021

ZOBACZ NAJNOWSZY RANKING KANCELARII FRANKOWYCH 2023

Ranking kancelarii frankowych 2022 r.

1

Kancelaria Sosnowski Adwokaci i Radcowie Prawni

wygrane sprawy w 2021

Najszybsza Wygrana:  3 miesiące

Wyroki nieprawomocne: 163

Wyroki prawomocne: 14

Najczęściej pokonany bank: PKO BP / Millennium / mBank

Kancelaria adwokat Jacek Sosnowski Adwokaci i Radcowie Prawni to jedna z pierwszych kancelarii, które podjęły się prowadzenia spraw Frankowiczów już w 2013/2014 r. Obecnie kancelaria legitymuje ogromnym doświadczeniem oraz bardzo wysoką skutecznością w prowadzeniu sporów frakowych z bankami.

Skuteczność została potwierdzona ilością wyroków uzyskanych w 2021 r., kancelaria obecnie jest pod tym względem liderem wśród wszystkich kancelarii adwokackich i radcowskich w Polsce, które w sposób przejrzysty i usystematyzowany publikują informacje o swoich wygranych wraz z sygnaturami.

Kancelaria Sosnowski Adwokaci i Radcowie Prawni jest wyspecjalizowana jedynie w sporach z bankami oraz instytucjami finansowymi, co daje jej możliwie największy stopień specjalizacji na rynku. Posiada już ponad 220 korzystnych wyroków w sprawach frankowych z bankami.

Zauważyć można, że kancelaria uzyskuje wyroki stosunkowo szybko nie tylko w sądach w Warszawie ale w wielu miastach na terenie całego kraju – w szczególności w Katowicach, Krakowie, Szczecinie, Poznaniu oraz Wrocławiu. Kancelaria skutecznie egzekwuje od banków realizację prawomocnych wyroków – publikuje informacje dotyczące wykreślenia hipotek oraz informacje o uzyskaniu nowych harmonogramów. Sosnowski Adwokaci i Radcowie Prawni posiada obecnie największy na rynku kancelarii adwokacko-radcowskich zespół specjalistów od spraw kredytów we frankach. Kancelaria w sposób przejrzysty opublikowała podsumowanie sukcesów z 2021 r. gdzie podała sygnatury oraz czas trwania spraw frankowych. 

2

Kancelaria Adwokacka Adwokat Paweł Borowski

wygrane sprawy w 2021

Najszybsza Wygrana:  4 miesiące

Wyroki nieprawomocne: 130

Wyroki prawomocne: 13

Najczęściej pokonany bank: PKO BP / Millennium / mBank

Kancelaria adwokat Paweł Borowski to kancelaria, której jedyną specjalizacją jest prowadzenie spraw frankowych. Sprawami Frankowiczów zajmuje się od kilku lat posiadając na tym gruncie liczne sukcesy. Kancelaria słynie z szybkiego uzyskiwania wyroków w sprawach frankowych na terenie całego kraju. Kancelaria informuje na stronie www, że wygrała z bankami już ponad 180 spraw frankowych. Kancelaria uzyskała prawdopodobnie najszybsze w Polsce unieważnienie kredytu frankowego – 2 Instancje w 8 miesięcy. Kancelaria posiada liczne korzystne prawomocne wyroki w sądach w dużych miastach takich jak Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków, Szczecin, Bydgoszcz, Częstochowa, Lublin. Kancelaria często raportuje o uzyskaniu prawomocnych wyroków w Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu. Kancelaria adwokacka adwokat Paweł Borowski uzyskała także, jedno z najszybszych o ile nie najszybsze unieważnienie kredytu Deutsche Bank w Polsce – 2 instancje w 24 miesiące. Kancelaria regularnie co miesiąc przestawia szczegółowe informacje o wygranych sprawach. Opublikowała także podsumowanie sukcesów z 2021 r.

3

Kancelaria radca prawny Barbara Garlacz

wygrane sprawy w 2021

Najszybsza Wygrana:  4 miesiące

Wyroki nieprawomocne: 124

Wyroki prawomocne: 16

Najczęściej pokonany bank: brak danych

Kancelaria w obecnej formie działa na rynku od 2018 r., natomiast radca prawny Barbara Garłacz posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw frankowych. Kancelaria składa się z młodego dynamicznego zespołu, który stale się powiększa. Kancelaria w sposób przejrzysty informuje o swoich sukcesach oraz porażkach w sprawach z bankami. Co miesiąc przedstawia informacje o wyrokach oraz publikuje sygnatury spraw. Na stronie internetowej kancelaria informuje, że obecnie wygrała z bankami już blisko 200 spraw frankowych. Kancelaria posiada szeroki zakres specjalizacji w postępowaniach sądowych z zakresu tematyki finansowej, bankowej oraz rynku kapitałowego, a także w obsłudze transakcji na rynku finansowym i kapitałowym po stronie podmiotów gospodarczych i bieżącej obsłudze korporacyjnej spółek. Mecenas Barbara Garlacz prowadziła także sprawę przed TSUE C-19/20, w której Trybunał odpowiedział na pięć pytań Sądu Okręgowego w Gdańsku. Kancelaria przedstawiła podsumowanie roku 2021 r. Z którego wynika, że uzyskała 141 korzystnych rozstrzygnięć (124 – nieprawomocne, 16 prawomocnych, 1 uchylony przez SN) oraz 5 przegranych, daje skuteczność Zespołu Kancelarii GARLACZ powyżej 96%.

4

Kancelaria Adwokacka dr Jacek Czabański i Partnerzy

wygrane sprawy w 2021

Najszybsza Wygrana:  4 miesiące

Wyroki nieprawomocne: 90

Wyroki prawomocne: 30

Najczęściej pokonany bank: brak danych

Kancelaria adwokacka dj Jacek Czabański i Partnerzy to kancelaria jest ściśle wyspecjalizowana w prowadzeniu spraw sądowych przeciwko bankom o roszczenia wynikające z umów kredytów powiązanych z kursem waluty obcej. Sprawami przeciwko bankom zajmuje się od roku 2016 r. W skład zespołu Kancelarii wchodzi 8 adwokatów i radców prawnych wyspecjalizowanych w prowadzeniu spraw sądowych przeciwko bankom na tle umów kredytowych powiązanych z kursem waluty obcej. Kancelaria podała, że w prowadzonych przez nią sprawach zapadło 126 wyroków. W 89% spraw zapadły wyroki stwierdzające nieważność umów kredytu powiązanych z kursem waluty obcej. W 6% sądy uznały, że umowy mogą być wykonywane dalej, ale bez powiązania z kursem waluty obcej. Kancelaria podała także, że przegrała tylko 6 spraw w I instancji

5

Komarnicka Korpalski Kancelaria Prawna Law24

wygrane sprawy w 2021

Najszybsza Wygrana:  brak danych

Wyroki nieprawomocne: 64

Wyroki prawomocne: 4

Najczęściej pokonany bank: brak danych

Kancelaria założona przez radcę prawnego Beatę Komarnicką – Nowak oraz radcę prawnego Dr Mariusza Korpalskiego. Kancelaria już w 2012 r. złożyła pierwszy pozew w sprawie frankowej w sprawie zapadł m.in. wyrok SN II CSK 803/16, a sprawa ma swoją kontynuację w Sądzie Okręgowym w Szczecinie. Kancelaria posiada 4 główne specjalizacje i są to: Umowy i spory bankowe, Reorganizacja firm i compliance, Odnawialne źródła energii, Organizacja sieci dealerskiej. Kancelaria publikuje informacje o swoich wygranych sprawach oraz podaje ich sygnatury.

KRYTERIA RANKINGU

Tworząc ranking kancelarii frankowych 2022 r. chcieliśmy wskazać, które kancelarie obecnie najlepiej radzą sobie w sporach z bankami oraz które kancelarie faktycznie uzyskują liczne korzystne wyroki w sprawach frankowych. Jaka kancelaria będzie najlepsza dla Frankowiczów?

W Internecie możemy zlokalizować mnóstwo kancelarii, które podają się za ekspertów – mają ładne strony internetowe, blogi a nawet pozytywne opinie Klientów na swoich wizytówkach Google czy na Facebooku. Jedyne, czego im brakuje to potwierdzone sukcesy w sporach z bankami. W wielu miejscach pojawiają się informacje o sukcesach oraz wyrokach, które trudno zweryfikować.

Głównym i jedynym kryterium tego rankingu jest ilość wyroków uzyskanych przez daną kancelarię w całym 2021 r. Każdy wyrok został zweryfikowany, dostępne są także sygnatury wyroków.

Jakie kancelarie kwalifikowały się do rankingu:

  • Braliśmy pod uwagę tylko kancelarie, które prowadzą transparentną politykę informowania o swoich sukcesach oraz porażkach.
  • Kancelarie o nieposzlakowanej opinii wśród Frankowiczów.
  • Braliśmy pod uwagę, tylko kancelarie które publikują na swoich stronach lub na swoich mediach społecznościowych wyroki wraz z sygnaturami – tylko w ten sposób można zweryfikować czy dany wyrok został uzyskany przez kancelarie.
  • Braliśmy pod uwagę tylko kancelarie posiadające 1 specjalizacje – sprawy frankowe, lub takie kancelarie w których sprawy frankowe są główną specjalizacją.
  • Braliśmy pod uwagę tylko kancelarie posiadające minimum 4 letnie doświadczenie w sporach z bankami.
  • Braliśmy pod uwagę kancelarie, które prowadzą sprawy przed sądami w całym kraju.
  • Braliśmy pod uwagę kancelarie, które prowadzą transparentną politykę informowania Klientów o mecenasach prowadzących postępowanie.

Jakie kancelarie nie kwalifikowały się do rankingu?

  • Nie braliśmy pod kancelarii, które publikują nakazy zapłaty w postępowaniu upominawczym i przedstawiają je jako sukcesy.
  • Nie braliśmy pod uwagę kancelarii, które współpracują z pośrednikami, handlowcami oraz sp. Z o.o. .
  • Kancelarie, które nie podają sygnatur wygranych spraw

Dlaczego frankowicze wybierają złe kancelarie frankowe – Video

Obejrzyj na YouTube

Czy ten wpis był przydatny?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Aktualna ocena 4.3 / 5. Liczba głosów: 80

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]