Wizytówki kancelarii – wyspecjalizowane kancelarie frankowicze

Kancelarie Frankowe – Wrocław, Warszawa, Kraków, Poznań – Eksperci w Zakresie Kredytów we Frankach

Baza kancelarii frankowych gromadzimy informacje o najlepszych specjalistach w tej dziedzinie, oferujących ściśle wyspecjalizowaną pomoc prawną dotyczącą sporów z bankami i spraw o unieważnienie kredytu we frankach. Adwokaci i radcy prawni wyselekcjonowani na tej stronie na podstawie wielu rankingów i analiz mają bogate doświadczenie w prowadzeniu spraw sądowych dotyczących kredytów we frankach i pomagają kredytobiorcom w walce o ich prawa od wielu lat.

Twoja Droga do Sprawiedliwości: Skuteczna Pomoc w Kancelariach Frankowych

Znajdź specjalistyczną pomoc w naszej bazie kancelarii frankowych. Niezależnie od tego, czy jesteś z Wrocławia, Warszawy, Gdańska czy innego miasta w Polsce, możesz znaleźć wsparcie w walce z bankami w związku z kredytami we frankach. Coraz więcej wygranych spraw sądowych na korzyść kredytobiorców i ogromne korzyści finansowe po unieważnieniu kredytu we frankach potwierdzają, że warto dochodzić swoich praw i zwrotu pieniędzy od banków.

Lista wyspecjalizowanych Kancelarii Frankowych 2024

*🏆 Zwycięzcy Rankingu Kancelarii Frankowych 2023 r. 

*⭐️ Zwycięzcy Rankingu Kancelarii Frankowych 2022 r. 

 

RANKING KANCELARII FRANKOWYCH 2023

Stworzona przez nas lista wyróżnia kancelarie frankowe m.in. z takich miast jak:

 • Warszawa,
 • Szczecin,
 • Wrocław,
 • Łódź,
 • Częstochowa,
 • Poznań,
 • Białystok,
 • Gliwice,
 • Kraków.
 • Gdańsk
 • Sopot 
 • Gdynia

Dzięki takiemu zestawieniu możesz sprawdzić, gdzie znajduje się blisko Ciebie kancelaria, która będzie w stanie udzielić Ci skutecznej pomocy. Podane linki przeniosą Cię na stronę, na której znajdziesz nie tylko adresy internetowe, numery telefonów czy lokalizacje (wraz z mapką), ale też opinie innych frankowiczów, korzystających już z usług wybranego prawnika. Są to w większości kancelarie, które pracują dla frankowiczów od dawna a nie dopiero od 2019 r. gdy temat składania pozwów w sprawach frankowiczów stał się popularny. Nie stawaj więc do tej trudnej walki samodzielnie. Nie ryzykuj  wyboru przypadkowej kancelarii czy jeszcze gorzej pośrednika działającego jako sp. z o.o. lub s.a lub kancelarii które zajmowały się głównie odszkodowaniami a nagle przerzucają się na sprawy frankowiczów . Najlepsze kancelarie nie mają swoich przedstawicieli handlowych, pośredników, dyrektorów regionalnych, nie robią szkoleń czy webinarów dla frankowiczów – nie szukają same klientów poprzez handlowców.

Najlepsze kancelarie od spraw frankowych prezentują zawsze swoje wyroki i podają ich sygnatury. Mają tych wyroków sporo ponieważ  większość z nich wygrała już z każdym bankiem. Dobre kancelarie potrafią przeprowadzić sprawę stosunkowo szybko a także po wygranej wyegzekwować od banku szybką realizację wyroku.

Poszukując dobrego prawnika do sprawy frankowej musisz być bardzo ostrożny ponieważ tematem zajęli się specjaliści od sprzedaży, którzy wiedzą jak zmanipulować klienta. Niestety kierują oni następnie frankowiczów do kancelarii z niewielkim lub kompletnym brakiem doświadczenia w sprawach frankowych.

Wybierając kancelarie w szczególności zwróć uwagę

 • Jak długo kancelaria zajmuje się sprawami frankowiczów. Pierwsze kancelarie zajmujące się sprawami frankowymi robiły to od 2013-2014 r.
 • Czy publikuje i opisuje swoje wyroki, podaje sygnatury. To istotne aby kancelaria jasno przedstawiała swoje sukcesy na forum publicznym a nie tylko informowała o tym w mailach czy ofercie
 • Jak długo zajmuje kancelarii uzyskanie wyroku, czy podaje czas. Czas uzyskania wyroku może świadczyć o tym, że kancelaria posiada odpowiednie doświadczenie i przedstawia w pozwie argumenty pozwalające szybko rozstrzygnąć sprawę
 • Ile kancelaria posiada specjalizacji – idealnie jeśli kancelaria zajmuje się tylko sprawami frankowymi, wówczas wszyscy prawnicy kancelarii mają tylko 1 specjalizację i cały swój czas poświęcają na rozbudowę argumentacji w sprawach frankowych
 • Czy kancelaria prowadzi sprawy w całym kraju. Ściśle wyspecjalizowane kancelarie odnoszą sukcesy we wszystkich miastach. Możesz to sprawdzić  badając czy wyroki kancelarii podchodzą z sądów z różnych miast
 • Jakie wyroki publikuje kancelaria – wartościowe wyroki to jedynie unieważnienia kredytu oraz odfrankowienia. Jeśli kancelaria publikuje nakazy zapłaty w postępowaniu upominawczym sugerując, że to wygrane już od początku może mieć zamiar wywarcia mylnego przeświadczenia o swoim doświadczeniu
 • Czy kancelaria nie współpracuje ze sp. z o.o.. Spółki z o.o. wykorzystywane są przez niektóre kancelarie jako pośrednicy, współpraca z nimi może wiązać się z wieloma niebezpieczeństwami. Dobre kancelarie frankowe mają klientów z polecenia i nie muszą stosować takich zabiegów
 • Czy kancelaria jasno określa wynagrodzenie zwłaszcza premie za sukces. Czy możesz obliczyć ile zapłacisz, czy nie ma niejasnych sformułowań typu procent od „łącznej kwoty korzyści pieniężnej”, „sumy korzyści” itp
 • Pamiętaj też, że pierwsze kancelarie frankowe działały głównie w takich miastach jak Warszawa, Wrocław czy Poznań i są to obecnie kancelarie posiadające najlepsze doświadczenie.
 • Obecnie najlepsze kancelarie frakowe uzyskały już około 1000 korzystnych wyroków w sprawach frankowych – koniecznie zweryfikuj ile wyroków ma kancelaria, której chcesz powierzyć sprawę. Kancelaria powinna publikować te informacje w sposób jawny na swojej stronie podając sygnaturę i opisując jak przebiegała sprawa.

 

Musisz wiedzieć, że obecnie nie każda kancelaria przedstawiająca się jako ekspert od spraw frankowych zapewni Ci prawidłową obsługę oraz duże szanse na wygraną. Tak naprawdę większość rynku została zdominowana przez nowe kancelarie adwokackie lub radców prawnych, które dopiero niedawno zabrały się za prowadzenie spraw frankowych, jest też wiele firm, które podają się za specjalistów i szeroko reklamują.

Wybierz specjalistów, którzy doskonale znają się na prowadzeniu spraw przeciwko bankom i pomogą Ci zawalczyć o Twoje prawa doprowadzając do unieważnienia lub odfrankowienia Twojej umowy z bankiem – zapewni Ci to większe szanse na wygraną oraz spokój podczas postępowania.

Tylko ściśle wyspecjalizowana kancelaria frankowa ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie, dzięki którym możesz skutecznie stanąć przeciwko nieuczciwym praktykom banków.

Aktualne Statystyki i Trendy raportowane przez najlepsze kancelarie frankowe ( grudzień 2023 )

Analiza najnowszych danych pokazuje, że w pierwszych trzech kwartałach 2023 roku, zapadło 11 187 wyroków sądowych dotyczących kredytów we frankach szwajcarskich. Imponujące 97% tych spraw zakończyło się pozytywnie dla kredytobiorców, co stanowi 10 850 przypadków. Banki odniosły sukces jedynie w 2,7% spraw (303 przypadki), a w 34 przypadkach sądy drugiej instancji uchyliły wyroki pierwszej instancji.

Najczęstszym rozstrzygnięciem było uznawanie umów kredytowych za nieważne, co miało miejsce w około 96% korzystnych przypadków (10 446 spraw). W 404 przypadkach sądy zdecydowały o „odfrankowieniu” umowy.

W porównaniu z poprzednimi latami, rok 2023 przynosi rekordową liczbę rozstrzygnięć sądowych w sprawach frankowych. W 2022 roku liczba wyroków wyniosła 9596, a w 2021 roku – tylko 2780, z czego odpowiednio 97% i 95% było korzystnych dla kredytobiorców. W kwestii prawomocnych wyroków, w 2023 roku 99% z 2135 spraw zakończyło się korzystnie dla kredytobiorców.

Te dane, pozyskane z portali internetowych, mediów i mediów społecznościowych, świadczą o rosnącym trendzie korzystnych rozstrzygnięć dla frankowiczów. Oczekuje się, że w nadchodzących miesiącach liczba tych wyroków będzie nadal rosnąć a dzięki bardzo korzystnym dla Frankowiczów wyrokom TSUE z grudnia 2023 roku do sądów ruszy nowa ogroma fala kredytobiorców posiadających kredyty we frankach.

Dynamiczny Wzrost Liczby Spraw Frankowych w Polskich Sądach

Ostatnie analizy danych z różnych sądów okręgowych w Polsce ujawniają dynamiczny wzrost liczby spraw związanych z kredytami frankowymi. Ten trend jest widoczny w wielu regionach kraju, świadcząc o rosnącej świadomości frankowiczów i ich gotowości do dochodzenia swoich praw.

Przyjrzyjmy się kilku przykładom:

 • W Sądzie Okręgowym we Wrocławiu wzrost ilości spraw o przeszło 300%.
 • W Sądzie Okręgowym w Zamościu odnotowano imponujący wzrost liczby spraw o blisko 193%.
 • W Krośnie zanotowano wzrost o przeszło 171%, co odzwierciedla rosnącą aktywność kredytobiorców w tym regionie.
 • W Poznaniu liczba spraw wzrosła o ponad 128%, co pokazuje, że frankowicze stają się coraz bardziej zdecydowani w swoich działaniach prawnych.
 • Gdańsk zaś odnotował wzrost o 35% w skali roku, co również jest znaczącym wynikiem.
 • Natomiast w Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga zauważono wzrost o niemal 171%.

Analizując dane z pierwszych trzech kwartałów 2023 roku, zauważa się znaczące zmiany w liczbie spraw frankowych wpływających do polskich sądów okręgowych. Największa zmiana zaszła w Sądzie Okręgowym w Warszawie, gdzie odnotowano spadek liczby składanych pozwów o blisko 35% – z ponad 20 tysięcy w ubiegłym roku do ponad 13 tysięcy w tym roku. Ten spadek jest jedyny w swoim rodzaju i wynika z nowych regulacji prawnych, które wprowadziły wyłączną właściwość sądu miejsca zamieszkania konsumenta.

Zmiana ta, jak podkreślają prawnicy prowadzący sprawy o unieważnienie kredytów we frankach, pozwoliła na bardziej równomierne rozłożenie spraw frankowych po całym kraju, co ma pozytywny wpływ na tempo rozpatrywania sporów.

Poniżej przedstawiamy tabelę, ilustrującą ilość nowych spraw frankowych rozpoczętych w pierwszych 3 kwartałach 2023 r. vs cały rok 2022:

Sąd Okręgowy Ilość spraw frankowych (2023) Ilość spraw frankowych (2022) Zmiana rdr. (%)
Warszawa ponad 13 tys. ponad 20 tys. spadek o 35%
Poznań ponad 6 tys. niecałe 3 tys. wzrost o 128%
Gdańsk niespełna 5 tys. blisko 3 tys. wzrost o 35%
Warszawa-Praga ponad 4 tys. niecałe 2 tys. wzrost o 171%
Szczecin blisko 3 tys. niecałe 2 tys. wzrost o 80%
Kraków niespełna 3 tys. ponad tysiąc wzrost o 300%
Wrocław niecałe 3 tys. ponad tysiąc wzrost o 300%
Łomża 69 42 wzrost o 64%
Przemyśl 116 67 wzrost o 73%
Zamość 161 55 wzrost o 193%
Krosno 171 63 wzrost o 171%
Opole ponad 670 prawie 260 wzrost o 160%

Eksperci z kancelarii wyspecjalizowanych w sprawach frankowych prognozują bardzo dynamiczny wzrost spraw frankowych przez cały 2024 rok z uwagi na bardzo korzystne wyroki TSUE z grudnia 2023 r. wzmacniające znacząco pozycję Frankowiczów w sądach oraz pozwalające uzyskać znacząco wyższe korzyści finansowe a także brak korzystnych propozycji ugód ze strony banków.

 

Click to rate this post!
[Total: 228 Average: 4]

25 komentarzy

Kliknij tutaj, aby opublikować komentarz

 • To powinien być ranking kancelarii dla frankowiczów jak już coś. Tak to niewiele z tego wynika…

  • Z tego wynika właśnie bardzo dużo. Bardzo dobre zestawienie kancelarii w momencie kiedy na rynku masz chaos i setki kancelarii bez żadnego doświadczenia, a podających się za ekspertów w sprawach frankowych. To jest duże zagrożenie dla całego środowiska. Bo o ile teraz masz informacje o dużym procencie wygranych spraw frankowych to niektórzy teraz decydują się na wybór kancelarii bliżej miejsca zamieszkania lub słabszej, niewystarczająco weryfikują prawników. Już słychać co się później dzieje w sądach. Niestety sprawy frankowe stały się popularne i teraz prawnicy nawet bez doświadczenia zaczęli oferować swoje usługi w tej branży. Z tej listy nie znam wszystkich prawników ale pierwsze kilka kancelarii to naprawdę doświadczone podmioty w tych sprawach.

   Inna sprawa, że nie należy się też kierować tym, że kancelaria długo robi sprawy frankowe, ważną wskazówką za to jest aby kancelaria była ściśle wyspecjalizowana w tych sprawach a nie przy okazji robiła jeszcze innego typu sprawy nie powiązane z finansowymi i frankowymi. Dodatkowo też możesz zwrócić uwagę czy kancelaria publikuje informacje o swoich sprawach, opisy jak doszło do wygranych i co ważne jak długo kancelarii zajmuje uzyskanie wyroku. Szybkość uzyskania wyroku zależy od wielu czynników jednak jak kancelaria ma na tym polu dobre wyniki to też jest cenna wskazówka. Poskładaj teraz tą listę z dodatkowymi wskazówkami i wybierz najlepiej. Tej analizy już nikt za ciebie nie zrobi

 • Proszę o informacje którą kancelarię wybrać do pozwu przeciwko PKO BP. Czy z tym bankiem są wygrane?

  • PKO to trudny przeciwnik ale ostatnio pojawiły się wyroki prawomocne więc można zaczynać. Jednak do takiego przeciwnika potrzebujesz kancelarii z górnej półki ( niekoniecznie cenowej ) . Rozważ kancelarie adwokata Jacka Sosnowskiego możesz wysłać też zapytania do adwokata Pawła Borowskiego oraz Barbary Garlacz ( tutaj ostatnio pojawiają się głosy krytyczne że nie wyrabia się ze sprawami i mocno się przeciągają ) ale tak może być niebawem w każdej dobrej kancelarii. Patrz jak szybko dostaniesz odpowiedź na zapytania to będziesz wiedziała czy kancelaria jest przeładowana czy nie to taki pierwszy znak.

 • Ok ale to jest ranking kancelarii dla frankowiczów? Które kancelarie są najlepsze w sprawach frankowych i mają najwięcej korzystnych wyroków?

 • Krótki przewodnik zbudowany na bazie własnych doświadczeń

  1. Do wybrania prawnika w sprawie frankowej dobrze się przygotuj – nie wybieraj pierwszego lepszego prawnika poleconego przez znajomych na fb
  2. Nie wszystko złoto co się świeci – piękne prezentacje, wykłady, szkolenia, ładnie opakowane analizy umowy kredytu nie świadczą o jakości pracy kancelarii – jest wiele kancelarii mających doskonały marketing które są zwyczajnie słabe
  3. Wybieramy jedynie sprawdzonych adwokatów i radców prawnych
  4. Odrzucamy od razu kancelarie korzystające z pośredników ( firm odszkodowawczych, sp. z o.o. ) choćby taki handlowiec nam obiecywał, że za jego pośrednictwem zlecimy sprawę najlepszej w Polsce wg niego kancelarii – dlaczego temat bardzo rozległy myślę, że na kolejny post.
  5. Firmy, kancelarie reklamujące się za pomocą reklam sponsorowanych na Facebook – nie korzystamy. Wszystkie wyczuły temat poprzez fb chcą zdobyć zaufanie pomimo braku wyników i doświadczenia
  6. Korzystamy z http://www.kancelariefrankowe-ranking.pl – jest tu lista sprawdzonych kancelarii frankowiczów zajmujących się tematem od dawna
  7. Wybierając kancelarie musisz mieć doświadczenie zapoznaj się z tematem
  8. To, że jakaś kancelaria obiecuje że odzyska sumę większą niż inna to nie znaczy że to właśnie jej należy zlecić sprawę. Każda kancelaria może odzyskać taką samą kwotę ale niektóre w pierwszych mailach specjalnie ją zawyżają aby pozyskać klienta. Sprawdź sam mniej więcej ile możesz odzyskać od banku są do tego narzędzia i kalkulatory dla frankowiczów np http://www.kalkulatorfrankowicza.pl
  9. Jak czegoś nie wiesz pytaj na forum dla frankowiczów, sprawdź najpierw sam a dopiero później pytaj prawnika to tematy trudne aby o nich rozmawiać nawet na poziomie podstawowym musisz mieć wiedzę
  10. Każdy kto proponuje premie za sukces powyżej 7% to zdzierca i nie można mu zlecać sprawy
  11. Porównaj ceny – nie wybieraj ani najdroższej ani przesadnie taniej – podejdź do tego tematu rozsądnie to są sprawy wymagające bardzo dużej ilości pracy. Jeśli jakaś kancelaria proponuje rozpoczęcie sprawy za 3000zł możesz być pewien, że twoja sprawa będzie robiona na zasadzie kopiuj wklej bez porządnej analizy. Żaden dobry prawnik nie zrobi sprawy frankowej tak tanio nawet z dużą premią za sukcess
  12. Sprawy frankowe i teraz i później i nawet po wyroku TSUE będą sprawami trudnymi wymagającymi dużej wiedzy prawniczej. Zawsze będzie je można przegrać mając słabego prawnika
  13. Masz tylko 1 szanse – jeśli przegrasz masz problem do końca życia i jeszcze więcej długów
  14. Nie ma co czekać, banki nas oszukały trzeba od nich odzyskać pieniądze
  15. Uwaga na oferty typu 2000zł i później 10-20% od wygranej – bardzo dużo ludzi daje się na to nabrać a kancerie tłuką sobie kasy na start piszą pozwy z automatu a później co się stanie to już nie ich sprawa na taką ofertę łapią ze 100 osób i już zarobieni. Bardzo uważajcie na podejrzanie tanie oferty. Jeśli ktoś inkasuje 2000zł brutto po podatkach zostanie mu 1600zł za taką kwotę nie da się prowadzić nawet rozwodu a co dopiero spraw frankowiczów

 • Super! Przydały by się jeszcze jakieś statystyki która kancelaria frankowiczów ma najwięcej wygranych spraw i przeciwko jakim bankom. Trudno się teraz w tym połapać do kogo iść nawet jak mamy taką listę kancelarii…

 • Tematyka jest mi bliska z wiadomego powodu już od 2015 r. wtedy poszukiwałem prawnika a następnie śledzę bacznie orzecznictwo oraz poczynania „sprawdzonych kancelarii dla frankowiczów”. Z tego co obserwuje to moim osobistym zdaniem ta lista spokojnie by się mogła zamknąć na pierwszych 5 max 7 pozycjach. To są prawdziwi specjaliści. Teraz jest jeszcze trudniej wybrać dobrego prawnika do sprawy frankowej niż kiedyś. Jak ja poszukiwałem gdy wpisywałem w wyszukiwarce kredyt we frankach pozew to praktycznie nie było wyników ledwo właśnie te kilka kancelarii. Teraz polowanie na frankowiczów trwa w najlepsze a to są i nadal będą bardzo delikatne i trudne sprawy. Nawet po wyroku TSUE nie będzie wcale łatwiej i słabe kancelarie, początkujące z tym sobie nie poradzą co mamy możliwość obserwować nawet już teraz. Jesteśmy przecież po opinii rzecznika TSUE a chociażby w seszłym tygodniu były 2 prawomocne wyroki w których frankowicze przegrali. Polecam jak najbardziej składać pozwy i walczyć w sądach z bankami ale z mądrze wybranym prawnikiem. I to wcale nie chodzi aby wybrać tego najdroższego albo tego co najczęściej jest w tv bo może się zdarzyć, że taki prawnik biegający z Tvn do Polsatu aby udzielać wywiadów nie będzie miał czasu aby solidnie zająć się naszą sprawą

  • Czy możesz bardziej sprecyzować bo te pierwsze 5 kancelarii wymieniane są bardzo często jako te do których należy się zgłosić. Czy któraś z nich prowadzi twoją sprawę. Możesz coś powiedzieć o kosztach za pozew w sprawie frankowej? jak wygląda w twojej umowie uzgodniona premia za wygraną sprawę. Może jesteś w stanie polecić dobrą kancelarie do sprawy przeciwko Getin Bank?

   • Nawet nie pierwsze 5 tylko pierwsze 4 można rozważać. Akurat pierwszej kancelarii w zestawieniu bym nie wybrał, nie mam pojecia dlaczego tam się znalazła

 • Ja powiem tylko tyle. Swoją kancelarię frankową wybierałam jakieś 8 miesięcy temu i jak mam porównanie z tym co się dzieje teraz to jest jakaś zgroza. Tyle podmiotów, spółek, nowych kancelarii co się czai na frankowiczów to po prostu może aż zniechęcić do złożenia pozwu. Ja tylko ostrzegę przed wszelkimi spółkami czy to z o.o. czy to s.a – spółka dziś jest w jednych rękach a jutro w innych tak mi się wydaje, tym bardziej spółka akcyjna ktoś zobaczy, że mają dużo spraw frankowych to może kupi i zrobi z nią to co dla niego będzie najbardziej korzystne a nie dla frankowiczów – może to trochę przeważliwiony tok myślenia ale po tych wszystkich perypetiach myślę, że trzeba dmuchać na zimne. Zauważyłam też podczas poszukiwań, że te wszystkie kancelarie co wydają e-booki, robią bezpłatne szkolenia dla frankowiczów, mają profesjonalnych handlowców / sprzedawców to jest bardzo mocny marketing za którym może czaić się wszystko, nie mówię tak i nie mówię nie, ale na mój rozum poziom manipulacji i zyskania zaufania w taki sposób jest nieco za mocny jak na zawód prawnika. Być może jest to nowoczesny marketing, którego nie rozumiem. Po jakimś czasie zauważyłam, że najlepsze kancelarie nie robią takich zagrywek, ponieważ nie mają na to czasu i pracują w zupełnie inny sposób z klientami. To moje uwagi, zaznaczam że nie jestem żadnym ekspertem ale to mi się rzuciło w oczy patrząc też już na to wszystko nieco z boku

  • Wyrok TSUE jaki będzie wiadomo – jest też opinia Rzecznika TSUE jednoznaczna, po niej banki szykują rezerwy na przegrane sprawy. WYROK tsue MUSI być korzystny dla frankowiczów – w wielu krajach zapadły już podobne wyroki więc nie ma możliwości aby wyrok dot Polski był inny. Europejskie orzecznictwo musi być jednolite, tak wyłom jest praktycznie nie możliwy. Wyrok TSUE może zapaść i za pół roku nie ma na to żadnej regulacji. Czekając na wyrok TSUE

   – przedawniają ci się kolejne raty
   – po wyroku tsue najlepsze kancelarie będą zawalone sprawami
   – najlepsze kancelarie mając wielu klientów na pewno podniosą ceny
   – pojawi się jeszcze więcej kancelarii bez doświadczenia więc ryzyko zlecenia sprawy partaczom wzroście ( być może nie będzie wyjścia bo najlepsze kancelarie miewały już okresy, że ze wzglądu na duże ilości spraw miały przerwy w przyjmowaniu nowych klientów)
   – znacznie wydłuży się czas na wyznaczenie 1 rozprawy
   – znacznie wygłuży się czas procedowania w sprawach frankowych
   – będziesz żył w niepewności i nadpłacał raty jeszcze nie 2 lata a być może 4-5 lat jeśli nasz system sądownictwa nie podoła takiej ilości spraw

  • Są na świecie ludzie którzy mają możliwości manipulowania rynkiem i kursem walut. Kryzys w 2009 r. nie nauczył nikogo niczego. Jeśli będą chcieli przejąć kilkanaście tysięcy nieruchmości w europie za niewielkie pieniądze to wystarczy, że zrobią odpowiednie kroki a kurs franka wzrośnie lekko do 8zł.

   Jeśli bank szwajcarski nie będzie interweniował ( a to całkiem możliwe patrząc na ich ostatnie ruchy ) taka sytuacja jest bardzo realna. Ile osób pociągnie swoje kredytu gdy rata wzrośnie 2 krotnie? Raczej nikt. Wiecie co wtedy się będzie działo?

   Prawnicy najlepsi będą dowolnie mogli dyktować ceny za usługi a większość frankowiczów będzie zmuszona korzystać z beznadziejnych kancelarii które mogę ich pogrążyć jeszcze bardziej. Teraz jest naprawdę idealny moment aby składać pozwy.

   Kilka z najlepszych kancelarii ma obecnie już całkiem pryzwoite ceny, nie czeka się jakoś bardzo długo na wyznaczenie 1 rozprawy, fakt sprawy się nieco przeciągają i trwają 2-3 lata ale powoli się słyszy, że sądy rezygnują z biegłych i z bez sensownych dowodów rzucanych przez banki aby przeciągnać sprawę więc może to przyspieszy nieco. Gdy wszyscy ruszą do sądów sprawy będą trwały po 4 lata a gdy kurs franka gwałtownie będzie rósł to jedyne co zyskamy przez oczekiwanie teraz to gigantyczny stres później

  • W przypadku takich banków jak BPH czy Getin Bank oczekiwanie może się skończyć tym, że nie będzie nawet jak odzyskać pieniędzy. Trzeba składać pozwy jak najszybciej i adwokaci od razu składają teraz wnioski o zabezpieczenie roszczenia. Dodatkowy plus jest taki, że jeśli sąd to uzna to nie trzeba płacić rat podczas sprawy sądowej.

 • Doskonale, że jest taka lista. Wiele osób dopiero po wyroku TSUE zainteresuje się tematem i mogą wpaść w ręce prawnika bez doświadczenia. Tylko kancelarie z listy zaufanych kancelarii frankowiczów. Już widzę, że zdjęcia przed TSUE wrzucają sobie kancelarie i prawnicy którzy kompletnie są nie znani w środowisku frankowiczów a pojechali do TSUE tylko porobić sobie zdjęcia. Trzeba uważać! Tymczasem trzymamy kciuki za pozytywny wyrok TSUE

 • Ja też mam poradę dla każdego kto szuka na podstawie dokładnych już swoich obserwacji.

  Zdarzają się kancelarie, które niby są zaufane a jednak po wstępnych rozmowach następuje odesłanie do spółki z o.o. z którą współpracują. A wszędzie się przecież ostrzega przed spółkami!

  Niby to nadal zawieracie umowę dokładnie z tym samym adwokatem czy radcą prawnym – on gwarantuje, że będzie prowadził waszą sprawę ale umowa to ze spółką. Uważam takie zachowanie za skrajnie nie uczciwe ale też niebezpieczne. Prawnicy tak postępując nie robią tego ani dla waszej wygody, ani bezpieczeństwa ale dla wygody swojej i swojego bezpieczeństwa. Prawnicy mają dar przekonywania i przekonują, że tak trzeba ale prawda jest zupełnie inna. Przepuszczając sprawy przez swoje spółki lub spółki swoich znajomych gwarantują sobie mniejszą odpowiedzialność w razie popełnienia błędy, ma to też wpływ na rozliczenia. W moim przypadku taką próbę podjęła jedna z kancelarii pracujących z Krakowa. Przestrzegam przed takimi działaniami. Jest wielu prawników, którzy nie boją się przyjmować spraw pod własnym szyldem i przy tym oferują dobre i uczciwe warunki współpracy. Doceniajmy to i z takimi ludźmi idźmy do sądu

 • Przemyślana lista kancelarii. Z jednej strony nie każda kancelaria z tej listy jest godna rozważenia, z drugiej są na niej wszystkie kancelarie, które sprawy frankowiczów prowadzą praktycznie od początku istnienia problemu frankowego. Przy wyborze kancelarii frankowych bardzo mądra pozycja do przeanalizowania, zwłaszcza teraz gdzie pojawiają się listy spółek, porównywarki cen kancelarii dla frankowiczów i inne cuda gdzie występują podmioty które sprawami frankowymi zajmują się od wczoraj, albo listy gdzie nagle z dnia na dzień pojawia się 60-100 super doświadczonych kancelarii 🙂 Ja się pytam gdzie to wszystko było przed TSUE

  Też sposób w jaki kancelaria pozywa, to też wymaga wyjaśnienia i dla klienta jest istotne ponieważ niektóre kancelarie mają strategie już mocno wyrobione i wyroki uzyskują szybko, a to właśnie czas procesowania w sądzie wiele osób zniechęca. Co dziwne nie jest patrząc na coraz gorsze wyniki banków i kwestie ich wypłacalności za kilka lat.

 • Trzeba wiedzieć, że kancelaria kancelarii nie równa. Z jednym prawnikiem sprawa będzie jak spacerek po parku, szybka sprawa i prawnik szybko wyegzekwuje wyrok. A z innym jak wojna pod oblężeniem. Może wygrasz, może nie a w sądzie będziesz siedział latami. Fakt są na tej liście adwokaci z którymi nie strach pozwać, są też radcy z którymi jednak do sądu bym nie poszedł

  • Po szybkich i korzystnych wyrokach ich poznacie 😉 dobrych kancelarii niewiele, nadal… Tyle czasu minęło ale okoliczności też się zmieniają. Ścisła specjalizacja w sprawach frankowych to podstawa, do tego klarowne informacje o wyrokach, nie same sygnatury ale też o drodze dojścia do nich. Jak kancelaria to pokazuje to już coś, szybkość uzyskania wyroku to zbieg różnych okoliczności – natomiast jeśli kancelaria uzyskuje wyroki szybko i regularnie to już znaczy, że mają na to sposób i warto się zainteresować współpracą

 • Czy lista tych kancelarii jest aktualizowana? Jak rozumiem są to kancelarie adwokackie lub radców prawnych ściśle wyspecjalizowane właśnie w sprawach frankowiczów?

  • A co tu aktualizować. Specjalistów w tym temacie to nadal tyle co kot napłakał, a jeszcze mniej specjalistów ludzkich przyjaznych klientowi, rozumiejących sytuacje człowieka. Jak zlecać sprawę to tylko kancelarią które nie bały się tym tematem zajmować od początku, młode wilki jeszcze długo nie będą na ich poziomie.

 • W ramach ostrzeżenia dla każdego kto dopiero zaczyna analizować temat kancelarii zaznaczę, że obecnie w dużych i małych miastach jest wysyp „specjalistów” od spraw frankowych. Zaczęło się na początku 2020 r. i trwa to nadal. W takich miastach jak Warszawa, Wrocław czy Poznań jest istna masakra. Dla osoby nie zorientowanej bardzo duże zagrożenie. Adwokaci i Radcowie Prawni z brakiem doświadczenia i wiedzy takim, które wręcz zagraża powodzeniu w sprawie bez skrupułów przedstawiają się jako fachowcy i biorą sprawy często się na nich ucząc albo posiłkując się argumentacją przestarzałą, która jest już dostępna w internecie albo nawet na szkoleniach dla prawników. Na takich szkoleniach są jednak przedstawiane kompletne podstawy, która w razie jakichkolwiek komplikacji, mniej przychylnego sędziego itp. nie są w stanie podjąć walki z bankiem. Te sprawy kończą się niestety porażkami, o których nie słychać. Dlatego bardzo warto weryfikować doświadczenie kancelarii i KONIECZNIE WYBIERAĆ TYLKO TAKIE KTÓRE:

  – publikują swoje wygrane wyroki i podają sygnatury spraw
  – jasno opisują jaką przyjęły strategie aby osiągnąć dany wyrok
  – prowadzą sprawy minimum 3 lata, MINIMUM i można to zweryfikować
  – najlepiej wybierać te kancelarie z czołówki

  Jakich kancelarii nie wybierać

  – tych co przedstawiają się jako eksperci, fachowcy a nie publikują swoich wyroków
  – takich co przedstawiają się jako eksperci od spraw frankowych i mówią, że pracują z tymi sprawami od lata a mają podejrzanie mało wyroków
  – takich co nie pokazują swoich wyroków
  – takich co zamiast normalnych wyroków pokazują – NAKAZY ZAPŁATY! (takich to w szczególności bo już od początku za wszelką cenę chcą pozyskać klienta i zmylić. Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym nie jest NIC WARTY!
  – takich co zamiast wyroków publikują ZABEZPIECZENIE ROSZCZENIA przedstawiając to jako sukces! Zabezpieczenie roszczenia jest ok, ale to nie jest potwierdzenie tego, że kancelaria wygrywa sprawy frankowe
  – takich co mają kilka lub kilkanaście specjalizacji – wybieramy kancelarie ściśle wyspecjalizowane – najlepiej aby kancelaria miała tylko 1 specjalizacje
  – takich co już w swoich sloganach naciągają rzeczywistość np podają „już są ugody dla Frankowiczów – skorzystaj”
  – takich co mają slogany z których wynika, że same nie wiedziały co robią gdy je tworzyli np „ofrankowujemy kredyty” lub „odszkodowania dla Frankowiczów” – takich to jest pełno teraz
  – takich co na swoich stronach zamiast zdjęć swoich prawników używają zdjęć stockowych ( kupionych ) czyli kupują sobie zdjęcia jakiś ludzi i wrzucają na stronę bo nie mają zespołu ani kancelarii, którą można pokazać na zdjęciach

  to tylko kilka podstawowych ale bardzo ważnych uwag. Mam nadzieję, że dzięki nim komuś uda się uniknąć przykrości i nieprzyjemności. Każdy niech pamięta, że do sądu można pójść tylko raz a pewnych błędów popełnionych na początku mnie da się później naprawić

 • Ja się zastanawiam jaki tak naprawdę realnie ma wpływ wybór bardzo dobrej kancelarii frankowej z top półki o których piszecie tu wyżej od tańszego prawnika. Pojawiają się teraz oferty kancelarii w mniejszych miastach i są one nieraz korzystniejsze niż super znanych prawników z Warszawy, Wrocławia czy Poznania? Czy przy obecnym orzecznictwie faktycznie prawnik ma aż tak kluczowe znaczenie?

  • Uwierz mi, że spokój który będziesz miał zapewniony podczas postępowania całego, w dzień rozprawy lub na rozprawie jest warty wielu pieniędzy i na pewno nie będziesz żałował, że nie oszczędzałeś na początku.

   A te top kancelarie to są znane z jakiegoś powodu. Są znane bo są długo na rynku i to one właściwie opracowały system podważania umów, są znane bo mają wyroki o których teraz słyszysz, są znane bo pierwsze wygrane z bankami miały te kancelarie, są znane bo te kancelarie wiedzą jak doprowadzić do wykonania wyroku po jego uzyskaniu, są też znane bo jak zobaczysz dobre kancelarie uzyskują wyroki znacznie szybciej. I to nie 1 czy 2 przypadkiem im się uda tylko one masowo mają wyroki szybciej bo mają doświadczenie. Te właśnie znane kancelarie o których piszą tu wyżej też mają większą wiedze w zakresie uzyskania zabezpieczenia więc jeśli marzy ci się nie spłacać kredytu już kilka dni po pozwaniu banku to właśnie te kancelarie ogarną ci to z większym prawdopodobieństwem.

   Poza tym, te najlepsze kancelarie mają tylko 1 specjalizację więc cały swój czas wszyscy prawnicy tej kancelarii poświęcają tylko na 1 na sprawy frankowe. Wiesz jaka jest to gigantyczna różnica między takim prawnikiem a prawnikiem co łapie się wszystkiego – tu obsługa prawna firmy, tu pozew o odszkodowanie, tu rozwód i przy okazji sprawa frankowa.

   Wyżej tu masz wiele cennych myśli. Przeczytaj dokładnie i podejmij mądrą decyzję. Nie będziesz żałował wydanych na dobrego prawnika pieniędzy. Oczywiście nie namawiam do rozrzutności. W branży prawnej jak nigdzie indziej najdroższy wcale nie znaczy najlepszy no chyba, że prezentuje wyroki i ma ich dużo. Bo jedynym wyznacznikiem doświadczenia w tej branży jest jawne prezentowanie wyroków. Jeśli prawnik wyroki ukrywa to współpracy należy odmówić