Frankowicze najważniejsze wiadomości

Sprawa Państwa Dziubaków juz 04.11 w Sądzie Okręgowym w Warszawie

termin wyroku dziubak

Sprawa państwa Justyny i Kamila Dziubaków zostanie wznowiona 4 listopada – poinformował Sąd Okręgowy w Warszawie. To właśnie ich przypadek był przedmiotem głośnego już wyroku TSUE w sprawie polskich frankowiczów.

O terminie rozprawy poinformowała PAP sędzia warszawskiego sądu okręgowego Sylwia Urbańska. Pytana przez PAP, czy sąd zastosuje się w tej sprawie do wyroku TSUE, podkreśliła, że ostateczne stanowisko zostanie przedstawione w orzeczeniu kończącym postepowania. Wskazała jednak, że zgodnie z orzecznictwem stanowisko TSUE jest wiążące w sprawie, w której sąd krajowy zwrócił się z pytaniem.

Chodzi o sprawę kredytu w frankach szwajcarskich, która jest prowadzona przez warszawski sąd okręgowy. Po zadaniu pytań prejudycjalnych przez ten sąd, wyrok w tej sprawie wydał  Trybunał Sprawiedliwości UE. Stwierdził on, że prawo unijne nie stoi na przeszkodzie unieważnieniu umów dotyczących kredytów we frankach szwajcarskich. Wyrok ten może mieć istotny wpływ na sytuację Polaków, którzy mają kredyty mieszkaniowe w tej walucie.

Ugody dla frankowiczów PKO BP, WYROK TSUE, UCHAŁA SN 11.05.2021 r.

2998
48
4

FRANKOWICZE - JAK WYBRAĆ KANCELARIE FRANKOWE - PORADNIK 2021

9327
533
5

FRANKOWICZE PRZEDSIĘBIORCY czy też mogą unieważnić lub odfrankowić kredyt CHF?

2810
26
1
Load more...

 

 

[Głosów: 2   Average: 3/5]