Frankowicze najważniejsze wiadomości

Sprawa Państwa Dziubaków juz 04.11 w Sądzie Okręgowym w Warszawie

termin wyroku dziubak

Sprawa państwa Justyny i Kamila Dziubaków zostanie wznowiona 4 listopada – poinformował Sąd Okręgowy w Warszawie. To właśnie ich przypadek był przedmiotem głośnego już wyroku TSUE w sprawie polskich frankowiczów.

O terminie rozprawy poinformowała PAP sędzia warszawskiego sądu okręgowego Sylwia Urbańska. Pytana przez PAP, czy sąd zastosuje się w tej sprawie do wyroku TSUE, podkreśliła, że ostateczne stanowisko zostanie przedstawione w orzeczeniu kończącym postepowania. Wskazała jednak, że zgodnie z orzecznictwem stanowisko TSUE jest wiążące w sprawie, w której sąd krajowy zwrócił się z pytaniem.

Ranking Kancelarii Frankowych

Chodzi o sprawę kredytu w frankach szwajcarskich, która jest prowadzona przez warszawski sąd okręgowy. Po zadaniu pytań prejudycjalnych przez ten sąd, wyrok w tej sprawie wydał  Trybunał Sprawiedliwości UE. Stwierdził on, że prawo unijne nie stoi na przeszkodzie unieważnieniu umów dotyczących kredytów we frankach szwajcarskich. Wyrok ten może mieć istotny wpływ na sytuację Polaków, którzy mają kredyty mieszkaniowe w tej walucie.

Dlaczego FRANKOWICZE powinni wybierać dobre KANCELARIE FRANKOWE

6407
452
7

Jak wybrać sąd w sprawie frankowej, Do którego sądu najlepiej złożyć pozew (Frankowicze, Warszawa)

323
17
1

Kancelarie Frankowe WARSZAWA, WROCŁAW, POZNAŃ - czy lokalizacja ma znaczenie (Frankowicze, Prawnicy)

4454
23
0
Load more...