Frankowicze poradnik

Kancelaria prawna, kredyt we frankach- którą wybrać?

Korzystne dla frankowiczów wyroki sądów powodują, że kolejni kredytobiorcy rozważają złożenie pozwu o zapłatę przeciwko bankowi, a z uwagi, że sprawy tego rodzaju do prostych nie należą, na rynku pojawia się coraz więcej kancelarii prawnych, które oferują pomoc w tym zakresie.

Skorzystanie z pomocy profesjonalisty w procesie przeciwko bankowi powinno oszczędzić ci nieco stresu i zwiększyć twoją szansę na powodzenie, ważne jednak jest, żeby wybrać kancelarię, która zna się na rzeczy.

Specjalizacja i doświadczenie, to dwie najistotniejsze cechy, które nie tylko wyróżniają dobrego prawnika, lecz które są również bardzo istotne dla klientów, dlatego, gdy rozpoczynasz poszukiwania pełnomocnika do konkretnej sprawy, zacznij od tych dwóch kwestii.

Z ustaleniem specjalizacji danej kancelarii z reguły nie ma problemów, obecnie praktycznie każda kancelaria posiada stronę internetową lub konto na portalu społecznościowym z którego dowiesz się jakiego rodzaju sprawami zajmuje się w ramach prowadzonej działalności, wystarczy więc poszukać stosownych informacji w internecie, o doświadczenie najlepiej natomiast zapytać u źródła.

Osoby posiadające kredyt we frankach narażone są jednak na możliwość zlecenia sprawy kancelarii, która nie ma doświadczenia w prowadzeniu spraw frankowych. W celu uniknięcia takiej sytuacji warto wyszukać w internecie ranking kancelarii frankowiczów. Należy pamiętać także o najważniejszej sprawie tj. zleceniu sprawy tylko doświadczonej kancelarii adwokackiej lub radców prawnych bezpośrednio. Nigdy nie należy korzystać z firm pośredniczących lub spółek które dostrzegają także możliwość zarobku na frankowiczach. Nawet jeśli taki pośrednik zapewnia, że następnie sprawa zostanie przekazana profesjonalnej kancelarii.

Podczas pierwszego spotkania z prawnikiem, które nie jest zobowiązujące, warto więc zapytać ile analogicznych spraw do twojej prowadziła bądź prowadzi dana kancelaria i z jakim skutkiem.

Oczywiście liczba wygranych spraw nie jest tutaj miarodajna, ponieważ, po pierwsze, wiele z zainicjowanych postępowań jeszcze się nie zakończyło, gdyż niestety rozpoznanie takiej sprawy zajmuje sądowi zwykle 2-3 lata, a po drugie, każda sprawa jest jednak nieco inna i o orzeczeniu mogą przesądzać niuanse, niemniej warto uzyskać takie informacje by dowiedzieć się jak dana kancelaria działa w tym zakresie. Należy przy tym pamiętać, że najbardziej doświadczone kancelarie zajmowały się sprawami frankowiczów już w 2014 r. i posiadają nawet wyroki prawomocne. Każda dobra kancelaria posiada z pewnością korzystne rozstrzygnięcia w I instancji. 

Gdy już uda ci się znaleźć kancelarię, która zajmuje się prowadzeniem spraw sądowych z zakresu kredytów we frankach i której mógłbyś powierzyć swoją sprawę, warto poszukać, również w internecie, opinii na temat świadczonych przez nią usług.

Obecnie istnieje całe mnóstwo portali na których możesz znaleźć opinie o różnego rodzaju firmach, zapoznanie się z takimi opiniami pozwoli więc zorientować się w jaki sposób faktycznie działa dana kancelaria, jakie zdanie mają o niej jej byli klienci, dowiesz się więc wszystkich tych rzeczy o których prawnik na spotkaniu ci nie powie. Zwróć uwagę na wiarygodność tych opinii. Jeśli opinii jest zbyt wiele oraz wystawiane są w niewielkich odstępach czasowych możesz być niemal pewny, że opinie te nie są wiarygodne.

Kolejną bardzo istotną kwestią jest wielkość i lokalizacja danej kancelarii. Oczywiście o jakości usług świadczonych przez kancelarię nie przesądza to ilu prawników w niej pracuje, gdyż obsługa prowadzona przez jednoosobową kancelarię może być nawet na wyższym poziomie niż w przypadku dużych firm prawniczych. Obecnie możemy zaobserwować, że najlepsze wyniki w prowadzeniu spraw frankowiczów mają kancelarie kilku lub kilkunastoosobowe.

Przy obecnej komunikacji i braku problemów z transportem, lokalizacja kancelarii z reguły nie stanowi problemu, jeśli jednak zdecydujesz się np. na korzystanie z usług kancelarii, która ma siedzibę w Warszawie, a twoja sprawa rozpoznawana będzie przez sąd w Krakowie, wówczas musisz się liczyć z tym, że honorarium kancelarii za prowadzenie sprawy zostanie powiększone o koszty dojazdu i czas potrzebny na dotarcie na rozprawę, żeby więc nie było niespodzianek, kwestię wynagrodzenia i wszystkich zmiennych mających wpływ na jego wysokość, ustal już podczas pierwszego spotkania z prawnikiem. W przypadku kancelarii frankowiczów z uwagi na niewielką ilość dobrych specjalistów na rynku jest jednak bardzo prawdopodobne, że będziesz musiał zlecić sprawę kancelarii, która jest z dala od twojego miejsca zamieszkania

Ostatnią kwestią na którą powinieneś zwrócić uwagę szukając prawnika do twojej sprawy jest wynagrodzenie kancelarii frankowych. Jak zostało powyżej wskazane, sprawy z zakresu umów kredytowych we frankach szwajcarskich są skomplikowane i czasochłonne, co znajduje odzwierciedlenie w honorarium prawnika, wiedz jednakże, że kwestia wynagrodzenia jest kwestią umowną, możesz więc spróbować negocjować przedstawione warunki. Z reguły nie ma bowiem problemu, żebyś wynagrodzenie kancelarii płacił np. w ratach. Nie szukaj ofert podejrzanie tanich. Sprawy frankowiczów wymagają indywidualnego podejścia, szerokiej analizy każdej sprawy.

W indywidualnej sprawie, nie ma czegoś takiego jak stosunek ceny do jakości. Liczy się tylko jakość. I to powinno być główne kryterium wyboru. Drugiej szansy nie będzie a błędy popełnione przez mało doświadczoną kancelarię będą nie do odwrócenia. Nie oznacza to jednak, że należy wybierać oferty kancelarii najdroższych znacznie odbiegających cenowo od średniej rynkowej.

Ostrożnie na pozwy hybrydowe w sprawach frankowiczów

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]