Frankowicze poradnik

Kancelaria prawna, kredyt we frankach- którą wybrać?

Korzystne dla frankowiczów wyroki sądów powodują, że kolejni kredytobiorcy rozważają złożenie pozwu o zapłatę przeciwko bankowi, a z uwagi, że sprawy tego rodzaju do prostych nie należą, na rynku pojawia się coraz więcej kancelarii prawnych, które oferują pomoc w tym zakresie.

Skorzystanie z pomocy profesjonalisty w procesie przeciwko bankowi powinno oszczędzić ci nieco stresu i zwiększyć twoją szansę na powodzenie, ważne jednak jest, żeby wybrać kancelarię, która zna się na rzeczy.

Specjalizacja i doświadczenie, to dwie najistotniejsze cechy, które nie tylko wyróżniają dobrego prawnika, lecz które są również bardzo istotne dla klientów, dlatego, gdy rozpoczynasz poszukiwania pełnomocnika do konkretnej sprawy, zacznij od tych dwóch kwestii.

Z ustaleniem specjalizacji danej kancelarii z reguły nie ma problemów, obecnie praktycznie każda kancelaria posiada stronę internetową lub konto na portalu społecznościowym z którego dowiesz się jakiego rodzaju sprawami zajmuje się w ramach prowadzonej działalności, wystarczy więc poszukać stosownych informacji w internecie, o doświadczenie najlepiej natomiast zapytać u źródła.

Osoby posiadające kredyt we frankach narażone są jednak na możliwość zlecenia sprawy kancelarii, która nie ma doświadczenia w prowadzeniu spraw frankowych. W celu uniknięcia takiej sytuacji warto wyszukać w internecie ranking kancelarii frankowiczów. Należy pamiętać także o najważniejszej sprawie tj. zleceniu sprawy tylko doświadczonej kancelarii adwokackiej lub radców prawnych bezpośrednio. Nigdy nie należy korzystać z firm pośredniczących lub spółek które dostrzegają także możliwość zarobku na frankowiczach. Nawet jeśli taki pośrednik zapewnia, że następnie sprawa zostanie przekazana profesjonalnej kancelarii.

Uwaga! Na rynku pojawiło się wiele podmiotów, pośredników które przez swoich doskonale wyszkolonych handlowców starają się przekonać frankowiczów do zlecenia swoich spraw kancelarią z niewielkim lub brakiem doświadczenia w sprawach frankowych. Organizowane są szkolenia – na żywo oraz internetowe ( webinar ) mające przekonać o wysokich kompetencjach tych podmiotów. Podczas wyboru kancelarii najważniejsze jest doświadczenie w tego typu sprawach na salach sądowych dlatego najlepiej wybrać kancelarie które zajmują się sprawami frankowiczów od samego początku czyli 2014 r.

Podczas pierwszego spotkania z prawnikiem, które nie jest zobowiązujące, warto więc zapytać ile analogicznych spraw do twojej prowadziła bądź prowadzi dana kancelaria i z jakim skutkiem.

Oczywiście liczba wygranych spraw nie jest tutaj miarodajna, ponieważ, po pierwsze, wiele z zainicjowanych postępowań jeszcze się nie zakończyło, gdyż niestety rozpoznanie takiej sprawy zajmuje sądowi zwykle 2-3 lata, a po drugie, każda sprawa jest jednak nieco inna i o orzeczeniu mogą przesądzać niuanse, niemniej warto uzyskać takie informacje by dowiedzieć się jak dana kancelaria działa w tym zakresie. Należy przy tym pamiętać, że najbardziej doświadczone kancelarie zajmowały się sprawami frankowiczów już w 2014 r. i posiadają nawet wyroki prawomocne. Każda dobra kancelaria posiada z pewnością korzystne rozstrzygnięcia w I instancji. 

Gdy już uda ci się znaleźć kancelarię, która zajmuje się prowadzeniem spraw sądowych z zakresu kredytów we frankach i której mógłbyś powierzyć swoją sprawę, warto poszukać, również w internecie, opinii na temat świadczonych przez nią usług.

Obecnie istnieje całe mnóstwo portali na których możesz znaleźć opinie o różnego rodzaju firmach, zapoznanie się z takimi opiniami pozwoli więc zorientować się w jaki sposób faktycznie działa dana kancelaria, jakie zdanie mają o niej jej byli klienci, dowiesz się więc wszystkich tych rzeczy o których prawnik na spotkaniu ci nie powie. Zwróć uwagę na wiarygodność tych opinii. Jeśli opinii jest zbyt wiele oraz wystawiane są w niewielkich odstępach czasowych możesz być niemal pewny, że opinie te nie są wiarygodne.

Kolejną bardzo istotną kwestią jest wielkość i lokalizacja danej kancelarii. Oczywiście o jakości usług świadczonych przez kancelarię nie przesądza to ilu prawników w niej pracuje, gdyż obsługa prowadzona przez jednoosobową kancelarię może być nawet na wyższym poziomie niż w przypadku dużych firm prawniczych. Obecnie możemy zaobserwować, że najlepsze wyniki w prowadzeniu spraw frankowiczów mają kancelarie kilku lub kilkunastoosobowe.

Przy obecnej komunikacji i braku problemów z transportem, lokalizacja kancelarii z reguły nie stanowi problemu, jeśli jednak zdecydujesz się np. na korzystanie z usług kancelarii, która ma siedzibę w Warszawie, a twoja sprawa rozpoznawana będzie przez sąd w Krakowie, wówczas musisz się liczyć z tym, że honorarium kancelarii za prowadzenie sprawy zostanie powiększone o koszty dojazdu i czas potrzebny na dotarcie na rozprawę, żeby więc nie było niespodzianek, kwestię wynagrodzenia i wszystkich zmiennych mających wpływ na jego wysokość, ustal już podczas pierwszego spotkania z prawnikiem. W przypadku kancelarii frankowiczów z uwagi na niewielką ilość dobrych specjalistów na rynku jest jednak bardzo prawdopodobne, że będziesz musiał zlecić sprawę kancelarii, która jest z dala od twojego miejsca zamieszkania

Ostatnią kwestią na którą powinieneś zwrócić uwagę szukając prawnika do twojej sprawy jest wynagrodzenie kancelarii frankowych. Jak zostało powyżej wskazane, sprawy z zakresu umów kredytowych we frankach szwajcarskich są skomplikowane i czasochłonne, co znajduje odzwierciedlenie w honorarium prawnika, wiedz jednakże, że kwestia wynagrodzenia jest kwestią umowną, możesz więc spróbować negocjować przedstawione warunki. Z reguły nie ma bowiem problemu, żebyś wynagrodzenie kancelarii płacił np. w ratach. Nie szukaj ofert podejrzanie tanich. Sprawy frankowiczów wymagają indywidualnego podejścia, szerokiej analizy każdej sprawy.

W indywidualnej sprawie, nie ma czegoś takiego jak stosunek ceny do jakości. Liczy się tylko jakość. I to powinno być główne kryterium wyboru. Drugiej szansy nie będzie a błędy popełnione przez mało doświadczoną kancelarię będą nie do odwrócenia. Nie oznacza to jednak, że należy wybierać oferty kancelarii najdroższych znacznie odbiegających cenowo od średniej rynkowej.

Zobacz listę kancelarii wyspecjalizowanych w sprawach frankowych LISTA KANCELARII FRANKOWICZE 

Chcesz mieć informacje o innych ciekawostkach kliknij przycisk i polub nas na fb

[Głosów:4    Średnia:5/5]
Frankowicz

Frankowicz

Poznaj najnowsze informacje ważne dla frankowiczów

1 Opinia

Kliknij tutaj, aby opublikować komentarz

Aktualne kursy walut

Exchange Rate: PLN