wiadomości frankowicze

Top 5 polskich kancelarii frankowych, Kto wygrał najwięcej spraw o kredyty we frankach w 2022 roku?

Po czym można poznać dobrego adwokata do pozwu frankowego? Po tym, jak orzekają sądy w prowadzonych przez niego sprawach. Dobra kancelaria prowadzi przejrzystą politykę informowania o efektach swojej pracy, podaje więc do publicznej wiadomości, ile spraw i w jakim czasie wygrała. Wiodące kancelarie frankowe w Polsce opublikowały już podsumowania za ubiegły rok, niektóre dzielą się też sukcesami z I kwartału br. Które polskie kancelarie wygrały najwięcej sporów o franki? Komu warto powierzyć sprawę, nawet nietypową i skomplikowaną, w której pozwanym będzie duży i wpływowy bank?

  • Wybór kancelarii prawnej ma z perspektywy kredytobiorcy kluczowe znaczenie w sporze sądowym z bankiem
  • Najlepsi prawnicy frankowi mają po kilkaset orzeczeń w swoim portfolio i blisko stuprocentową skuteczność
  • Wiodące kancelarie frankowe to wyłącznie podmioty nieprowadzone w formie spółki kapitałowej i zarządzane przez doświadczonych, renomowanych adwokatów oraz radców prawnych
  • Kredytobiorca, wybierając taką kancelarię, znacząco zwiększa swoje szanse na sukces w sądzie.

Która kancelaria frankowa wygrała najwięcej spraw przeciwko bankom w 2022 roku?

Zwykle doradzamy naszym czytelnikom, by w procesie wybierania pełnomocnika prawnego do sprawy przeciwko bankowi całkowicie ignorowali różnego rodzaju rankingi i „listy najlepszych prawników”. Nie wnoszą one nic sensownego do wyboru klienta, a mogą wręcz utrudnić mu podjęcie decyzji w oparciu o obiektywne dane. Chyba że… no właśnie, jest jedno ale. Ranking, owszem, ma sens, gdy jest budowany w oparciu o obiektywne kryteria. A trudno o bardziej miarodajne kryterium niż liczba spraw wygranych przez daną kancelarię w minionym roku. Które firmy prawne są zatem najskuteczniejsze w unieważnianiu umów kredytowych i ułatwiają frankowiczom realizację marzenia o wykreśleniu hipoteki?

Miejsce nr 1: Kancelaria Sosnowski Adwokaci i Radcowie Prawni

Niekwestionowanym liderem zestawienia jest jedna z pierwszych kancelarii, które na poważnie zajęły się kwestionowaniem umów frankowych. Kancelaria Sosnowski Adwokaci i Radcowie Prawni ma na swoim koncie już ponad 700 wygranych w sprawach przeciwko bankom, w tym 522 korzystne wyroki, które zapadły w 2022 roku. Z tego 429 zapadło w sądach I instancji, zaś 93 – w sądach odwoławczych. Absolutnie rekordowy dla kancelarii był grudzień, w którym uzyskała ona dla swoich klientów 77 korzystnych wyroków.

Bieżący rok kancelaria również zaczęła z rozmachem, w samym styczniu uzyskując 46 wyroków, w tym 9 prawomocnych. Luty przyniósł prawnikom tego podmiotu 55 orzeczeń, w tym 13 prawomocnych. Jeśli sądy nie zwolnią tempa orzeczniczego, a nic na to nie wskazuje, kancelaria ma szansę pobić w tym roku swój własny rekord.

Miejsce nr 2: Kancelaria prawna Garlacz

Statystyki za 2022 rok udostępnia także kancelaria Barbary Garlacz – zaprezentowane wyniki plasują ten podmiot w ścisłej czołówce najlepszych kancelarii frankowych w kraju. Kancelaria uzyskała w tym okresie 495 korzystnych dla klientów wyroków, w tym 329 w I instancji i 166 w drugiej. Kancelaria prezentuje też informacje o niekorzystnych orzeczeniach, co pozwala ocenić jej skuteczność na 94 proc. Mecenas Garlacz i jej współpracownicy nie boją się spraw trudnych i skomplikowanych, również tych, w których bank ma podstawy do zakwestionowania statusu konsumenta u powoda i gdzie kredytobiorca zaciągnął kredyt jako przedsiębiorca.

W styczniu 2023 roku kancelaria wygrała 38 spraw, w tym 7 prawomocnie. Z kolei w lutym prawnicy kancelarii wygrali z bankami 45 razy, w tym 12 razy prawomocnie.

Miejsce nr 3: Kancelaria adwokata Pawła Borowskiego

Znakomity rezultat w 2022 roku uzyskał adwokat Paweł Borowski, którego kancelaria wygrała z bankami w 457 postępowaniach. Na uwagę zasługuje, że w prowadzonych przez tę kancelarię sprawach w ubiegłym roku zapadły aż 103 prawomocne orzeczenia. Uwagę zwraca, że właśnie ta kancelaria uzyskuje dużo wyroków prawomocnych w sądach w całej Polsce w ekspresowym tempie. Kancelaria często raportuje prawomocne wygrane w około 2 lata nawet w sądach w Warszawie czy we Wrocławiu.

Kancelaria Pawła Borowskiego nie boi się trudnych powództw i prowadzi sprawy przeciwko wszystkim bankom mającym hipoteki frankowe. Widać to doskonale po statystykach udostępnianych przez kancelarię – w jej portfolio znajdują się wygrane z aż 14 bankami. Najwięcej spraw kancelaria wygrała przeciwko mBankowi (114), Polbankowi (obecnie Raiffeisen – 57) i Millennium (55).

Obfity w nowe orzeczenia okazały się również styczeń i luty bieżącego roku. Dzięki nowym wyrokom kancelaria ma już w portfolio ponad 700 wygranych z bankami. W styczniu kancelaria odnotowała 55 wygranych, w tym 20 prawomocnych, zaś w lutym 63 wygrane, i znów 20 prawomocnych.

Miejsce nr 4: Kancelaria Radosław Górski i Wspólnicy

Radosław Górski to jeden z najbardziej znanych specjalistów frankowych w Polsce – reprezentuje m.in. frankowicza przed TSUE w słynnej już sprawie C-520/21, w której najprawdopodobniej już niedługo zapadnie prokonsumencki wyrok. Kancelaria tego radcy prawnego ma na koncie już ponad 600 wygranych przeciwko bankom, a rok 2022 zakończyła, uzyskując 315 wygranych.

Miejsce nr 5: Kancelaria Orski Dąbrowska Radcy Prawni S.C.

Zestawienie zamyka Kancelaria Orski Dąbrowska Radcy Prawni, która łącznie uzyskała już 355 korzystnych orzeczeń, w tym 100 w sądach II instancji. Tę kancelarię wyróżnia to, że jako pierwsza w Polsce uzyskała dla swojego klienta prawomocne stwierdzenie nieważności umowy o kredyt frankowy. Podmiot ten z sukcesami prowadzi sprawy przeciwko bankom, których wzorce umowne uchodzą za wyjątkowo trudne do zakwestionowania.

Podsumowanie:

Kredytobiorca, który powierzy pozew jednej z tych kancelarii, może mieć pewność, że jego sprawa będzie w dobrych rękach. Podmioty te są łatwe w weryfikacji, ponieważ upubliczniają swoje sukcesy, a część z nich, jak np. Kancelaria Garlacz, informuje również o porażkach oraz o tym, dlaczego do nich doszło. Co więcej, każda z tych kancelarii podaje sygnatury akt poszczególnych spraw, co świadczy o dużej transparentności działania.

Dobra kancelaria do sprawy frankowej to przede wszystkim ta, która:

  • szczegółowo informuje o swojej skuteczności w sporach przeciwko bankom
  • specjalizuje się wyłącznie w sprawach związanych z umowami kredytowymi
  • zatrudnia tylko doświadczonych i skutecznych specjalistów, których sylwetki i dokonania przybliża na swojej stronie
  • nie funkcjonuje w formie spółki kapitałowej – sp. z o.o. lub S.A.
  • nie uzależnia w 100 procentach wysokości wynagrodzenia od wyniku sprawy
  • nie stosuje agresywnych form reklamy ani nie współpracuje z nieetycznymi handlowcami.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Frankowicz

Poznaj najnowsze informacje ważne dla frankowiczów. Opinie wyrażone w tekście wyrażają osobiste poglądy autora

Dodaj Opinie

Kliknij tutaj, aby opublikować komentarz