Frankowicze poradnik

POZYWAMY BANK ZA KREDYT WE FRANKACH – ANALIZA ORZECZNICTWA

W sprawach kredytów we frankach szwajcarskich wiele wyroków już zostało wydanych, lecz niestety nie wszystkie korzystne były dla frankowiczów, jeśli jednak chcesz wystąpić z pozwem przeciwko bankowi, warto zapoznać się z orzecznictwem, i to nie tylko dla ciebie korzystnym, lecz również tym przeciwnym.

Przeanalizowanie wyroków wydanych przez sądy w analogicznych sprawach pozwoli ci przede wszystkim poznać specyfikę tego rodzaju spraw, jak również z całą pewnością dostarczy ci argumentów i twierdzeń, które w swojej sprawie będziesz mógł wykorzystać. Oczywiście musisz pamiętać, że pomimo pozornej tożsamości, każda sprawa nieco się różni od siebie i w sądzie nie rzadko o niuanse właśnie wszystko się toczy, dlatego bardzo istotne jest indywidualne podejście do każdej sprawy.

Jeżeli znajdziesz wyroki  w których sądy orzekały na korzyść frankowiczów w podobnej do twojej sprawie, to nie ma żadnych przeszkód, by w pozwie zacytować lub powołać takie orzeczenia, choć oczywiście musisz pamiętać, że sąd rozpoznający twoją sprawę nie będzie związany orzeczeniem wydanym przez inny sąd powszechny, co oznacza, że sąd wcale nie musi podzielić poglądu i stanowiska, który przyjął inny sąd.

Szukając odpowiednich orzeczeń warto również zwrócić uwagę przez jaki sąd zostało dane orzeczenia wydane, a mianowicie sąd rejonowy, okręgowy, apelacyjny czy może Sąd Najwyższy. W praktyce, największym „uznaniem” cieszą się orzeczenia Sądu Najwyższego, jeśli więc znajdziesz korzystne dla swojej sprawy stanowisko Sądu Najwyższego, to jest większa szansa, że sąd rozpoznający twoją sprawę, przychyli się do twierdzeń zawartych w takim orzeczeniu.

Dlaczego jednak warto znać orzeczenia, które nie są dla ciebie korzystne? Otóż, znając sprawy w których sądy podzieliły argumenty wysuwane przez bank, będziesz wiedział czym się w danych sprawach kierowały i już w pozwie będziesz mógł wysunąć takie argumenty, by zminimalizować ryzyko, że również w twojej sprawie takie niekorzystne dla ciebie stanowisko sąd zajmie.

Już niebawem na naszym portalu pojawi się nowa rubryka w której będziemy publikowali najważniejsze wyroki w sprawach frankowiczów

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Frankowicz

Poznaj najnowsze informacje ważne dla frankowiczów. Opinie wyrażone w tekście wyrażają osobiste poglądy autora

Dodaj Opinie

Kliknij tutaj, aby opublikować komentarz