wiadomości frankowicze

Najlepsze kancelarie od kredytów we frankach w Warszawie, we Wrocławiu i Poznaniu

Po trzech spektakularnych grudniowych zwycięstwach Frankowiczów na forum TSUE nawet najbardziej zachowawczy kredytobiorcy poważnie zastanawiają się nad pozwaniem banku i odzyskaniem olbrzymich pieniędzy. Przypomnijmy, że po wyrokach do spraw C-140/22 i C-28/22 oraz po postanowieniu do sprawy C-756/22 Frankowicze mogą liczyć nie tylko na odzyskanie wszystkich wpłaconych do banku świadczeń, ale także na olbrzymie odsetki za opóźnienie za każdy rok trwania sporu w wymiarze 11,25% rocznie od kwoty roszczeń. Dodatkowo nie muszą się już martwić, że bank pozwie ich o zapłatę tzw. wynagrodzenia za korzystanie z kapitału lub o waloryzację. Zwiększone zainteresowanie Frankowiczów kwestionowaniem nieuczciwych umów kredytowych niewątpliwie spowoduje, że jeszcze więcej mało doświadczonych kancelarii, pseudokancelarii, czy kancelarii odszkodowawczych będzie reklamowało się jako „eksperci” od spraw frankowych. Do takich ofert należy podchodzić w sposób bardzo ostrożny i – niezależnie od tego, czy mieszka się w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu lub w innym dużym  mieście, czy też w mniejszej miejscowości – przy wyborze kancelarii do obsługi swojej sprawy warto postawić na wyspecjalizowane w tym temacie, renomowane kancelarie frankowe, posiadające ogólnopolski zasięg działania. Podpowiemy Ci jak znaleźć dobrą kancelarię.

 • Poszukując kancelarii do obsługi sprawy frankowej trzeba zachować ostrożność w stosunku do podmiotów i spółek, które na wyrost posługują się mianem „kancelarii frankowych”. Należy także stronić od ofert kancelarii odszkodowawczych i mało doświadczonych kancelarii prawnych, które podają się za ekspertów w dziedzinie kredytów w CHF, ale nie potrafią udokumentować rzekomych sukcesów.
 • Poszukiwania odpowiedniej kancelarii warto zawęzić do ściśle wyspecjalizowanych w sprawach kredytów w CHF kancelarii prowadzonych przez adwokatów lub radców prawnych, które posiadają dziś na koncie około 1.400 wygranych spraw z wszystkimi bankami frankowymi i odnoszą zwycięstwa w sądach na terenie całego kraju.
 • Najlepsze kancelarie frankowe mają ogólnopolski zasięg działania, co oznacza że reprezentują zarówno klientów z Warszawy, Wrocławia, czy Poznania, jak i z mniejszych miejscowości np. Legnicy, Sieradza, Żar i wielu innych. Przy tym nie ma problemu, że kancelaria nie posiada biura w danej miejscowości, bo wszystkie sprawy można załatwić w sposób zdalny.
 • W listopadzie najlepszymi kancelariami od kredytów we frankach były Kancelaria Adwokacka Paweł Borowski, która uzyskała w tym miesiącu aż 80 korzystnych wyroków, z czego 17 miało charakter prawomocny oraz Kancelaria Sosnowski – Adwokaci i Radcowie Prawni, która zaraportowała w listopadzie 63 zwycięstwa nad bankami frankowymi, z czego 12 wyroków miało charakter prawomocny.

Uwaga na rzekomych „ekspertów” od spraw frankowych

Już po głośnym wyroku TSUE z października 2019 roku w sprawie kredytu państwa Dziubak na rynku nastąpił wysyp różnej maści podmiotów określających się mianem kancelarii frankowych oraz kancelarii odszkodowawczych, równolegle oferujących obsługę spraw dotyczących kredytów w CHF. Do tego grona dołączyły także kancelarie prawne wchodzące dopiero na rynek albo posiadające szerokie spektrum usług lub specjalizujące się w zupełnie innych dziedzinach prawa np. w prawie rodzinnym, prawie karnym.

Frankowicze, poszukując kancelarii do obsługi swojej sprawy sądowej, często idą na łatwiznę i – zamiast dogłębnego researchu w internecie – zdają się na reklamy wyświetlające się w sieci i w mediach społecznościowych lub korzystają z internetowych porównywarek kancelarii frankowych.

Trzeba wyraźnie podkreślić, że nie jest to wiarygodne źródło wiedzy, bo w ten sposób nie ogłaszają się renomowane i najbardziej doświadczone kancelarie. Ich ofert nie znajdziemy w agresywnych reklamach na Facebooku ani w internetowych porównywarkach. Po pierwsze – takiej formy reklamy zabrania im kodeks etyki zawodowej. Po drugie – nie narzekają na brak klientów i nie muszą uciekać się do mało etycznych sposobów ich pozyskiwania.

Niektórych kredytobiorców kusi aby do swojej sprawy zaangażować zlokalizowaną blisko domu lub tuż za rogiem kancelarię prawną, nawet jeśli sprawy frankowe to niewielki i mało znaczący ułamek jej działalności. Jest to duży błąd, bo stawka o jaką walczy się w sądzie jest naprawdę wysoka i swoją sprawę warto powierzyć ściśle wyspecjalizowanej kancelarii, nawet jeśli nie posiada ona biura w danym mieście lub miejscowości.

Najlepsze kancelarie od kredytów we franku mają zasięg ogólnopolski, wygrywają z wszystkimi bankami, we wszystkich sądach w kraju, zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach. Odległość nie ma tutaj żadnego znaczenia, bo wszystkie sprawy można załatwić w sposób zdalny.

Kancelarie udostępniają aplikacje, za pośrednictwem których można przesłać skany dokumentacji kredytowej, a z prawnikiem można porozmawiać telefonicznie lub za pośrednictwem internetowych komunikatorów.

Jak znaleźć dobrą kancelarię do obsługi swojej sprawy?

Poszukiwania dobrej, bardzo doświadczonej i ściśle wyspecjalizowanej w kredytach frankowych kancelarii należy rozpocząć od przejrzenia stron internetowych kancelarii frankowych prowadzonych przez adwokatów i radców prawnych specjalizujących się w sporach z bankami. Nie jest to wbrew pozorom trudne zadanie, bo od wielu miesięcy w mediach głośno jest na temat spektakularnych wygranych Frankowiczów i wspierających je prawników z dobrych kancelarii frankowych.

Podpowiadamy jakiej kancelarii należy szukać do obsługi swojej sprawy frankowej:

 1. Ściśle wyspecjalizowanej w sprawach kredytów frankowych kancelarii prawnej prowadzonej przez adwokatów lub radców prawnych.
 2. Posiadającej tylko jedną specjalizację tj. kredyty pseudowalutowe.
 3. Reprezentującej Frankowiczów w sądach od około 10 lat.
 4. Posiadającej na koncie blisko 1.400 wygranych spraw frankowych.
 5. Raportujących około 70-80 wygranych spraw miesięcznie, z czego znaczną część stanowią wyroki prawomocne.
 6. Wygrywającej w sądach na terenie całego kraju z wszystkimi bankami posiadającymi portfele kredytów w CHF.
 7. Kancelarii, która ma przepracowane wszystkie wzorce umowne każdego banku.
 8. Opisującej szczegółowo jak prowadzi sprawy, jak pomaga rozliczyć klientów po wyrokach oraz jak zwalnia nieruchomości z obciążenia hipoteką.
 9. Publikującej skany wyroków, podającej sygnatury spraw oraz nazwiska prowadzących je prawników.
 10. Podającej czas trwania spraw w sądach.
 11. Potrafiącej przeanalizować opłacalność ugód i porównać skalę korzyści z ugody do zysków z wyroku sądu unieważniającego umowę kredytową.

Najlepsze kancelarie frankowe w Warszawie, we Wrocławiu i Poznaniu. Omówienie wyników za listopad 2023

W niewielkim gronie najlepszych w kraju kancelarii zajmujących się sprawami Frankowiczów od lat wyróżniają się dwie kancelarie tj. Kancelaria Adwokacka Paweł Borowski oraz Kancelaria Sosnowski – Adwokaci i Radcowie Prawni. To co je łączy to ścisła specjalizacja w zakresie kredytów w CHF, ogólnopolski zasięg działania, około 1.400 wygranych spraw z wszystkimi bankami frankowymi. Przyjrzyjmy się bliżej wynikom pracy tych dwóch kancelarii w listopadzie 2023 roku.

Sukcesy Kancelarii Adwokackiej Paweł Borowski w listopadzie 2023 roku

Kancelaria Adwokacka Paweł Borowski od wielu lat zajmuje wiodącą pozycję w skali ogólnopolskiej wśród kancelarii prowadzących sprawy o unieważnienie kredytów frankowych. Dysponuje kadrą wyspecjalizowanych w sporach z bankami doświadczonych pełnomocników prawnych. Skupia się na uzyskaniu dla klienta maksimum korzyści w krótkim czasie. Znakiem rozpoznawczym Kancelarii Adwokackiej Paweł Borowski są super ekspresowe wygrane, wyroki uzyskiwane w kilka miesięcy od zainicjowania sporu, po przeprowadzeniu tylko 1 rozprawy. Spektakularne wygrane kancelarii przeczą stereotypom rozpowszechnianym przez banki, że procesy frankowe są czasochłonne i skomplikowane.

Kancelaria Adwokacka Paweł Borowski ma zasięg ogólnopolski. Reprezentuje klientów z dużych miast, takich jak Warszawa, Wrocław, Poznań, jak i mniejszych, np. Jelenia Góra, Legnica, Łomża i wygrywa w sądach na terenie całego kraju. Zasięg działania kancelarii rozciąga się od zachodu kraju (Wrocław) po wschód (Białystok) oraz od północy (Gdańsk) po południe (Bielsko-Biała). W tych miastach kancelaria odnotowała wygraną w listopadzie br., a ponadto wygrywała w tym miesiącu w sądach w Rybniku, Poznaniu, Łodzi, Warszawie, Szczecinie, Krakowie, Opolu, Kaliszu, Łomży, Koninie, Bydgoszczy, Koszalinie, Radomiu, Olsztynie, Katowicach i Jeleniej Górze.

W listopadzie 2023 roku Kancelaria Adwokacka Paweł Borowski uzyskała 80 korzystnych wyroków w sprawach frankowych, z czego 17 miało charakter prawomocny. Tym samym zbliżyła się już do 1.400 wygranych spraw z bankami ogółem od początku działalności. 

Na uwagę zasługują ekstra szybkie wyroki z listopada m.in. z PKO BP we Wrocławiu w 4 miesiące (sprawa o sygn. XII C 1081/23), czy z BPH/GE Money też we Wrocławiu w 4 miesiące (sprawa o sygn. I C 181/20).

Wygrane Kancelarii Sosnowski – Adwokaci i Radcowie Prawni w listopadzie 2023 roku

Kancelaria Sosnowski – Adwokaci i Radcowie Prawni zalicza się do grona krajowych liderów jeżeli chodzi o wyspecjalizowane kancelarie prawne zajmujące się sprawami frankowymi. Reprezentuje w sądach Frankowiczów już od 10 lat. Dzięki temu dysponuje bogatym doświadczeniem w tej dziedzinie i może sobie pozwolić na skuteczne, indywidualne i innowacyjne podejście do każdego przypadku. Kancelaria dysponuje dużym gronem doświadczonych prawników wyspecjalizowanych w obszarze ochrony praw konsumenta i zaprawionych w bojach na salach sądowych z wszystkimi bankami frankowymi. Dziesięcioletnia aktywność kancelarii znacząco przyczyniła się do zmiany orzecznictwa w Polsce i do niezachwianej wysokiej pozycji kredytobiorców frankowych w sporach z bankami.

Kancelaria Sosnowski – Adwokaci i Radcowie Prawni posiada biura w Warszawie, Gliwicach, Krakowie i Szczecinie ale jej zasięg działania jest znacznie szerszy. Reprezentuje klientów zamieszkałych zarówno w dużych miastach, takich jak Warszawa, Wrocław, czy Poznań, ale jednocześnie pomaga Frankowiczom z mniejszych miejscowości (np. Sieradz, Żary) i uzyskuje korzystne wyroki w sądach na terenie całego kraju. W listopadzie kancelaria wygrała w sądach w Warszawie, Bydgoszczy, Sieradzu, Płocku, Tarnowie, Toruniu, Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Gdańsku, Szczecinie, Bielsku-Białej, Legnicy i Żarach.

W listopadzie 2023 roku Kancelaria Sosnowski – Adwokaci i Radcowie Prawni uzyskała 63 korzystne wyroki w sprawach frankowych, z czego 12 miało charakter prawomocny. Od początku działalności kancelaria wygrała już z bankami blisko 1.400 spraw o kredyty w CHF.

W miesiącu listopadzie nie brakowało spektakularnych wygranych w rekordowo krótkim czasie. Kancelaria zaraportowała m.in. ekspresową wygraną z bankiem PKO BP w Sieradzu w 4 miesiące (sygn. sprawy I C 359/23) oraz rekord kraju – wygraną z Santander Consumer Bank w Toruniu w zaledwie 1 miesiąc (sprawa o sygn. I C 1056/23).

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]