wiadomości frankowicze

Najlepsze kancelarie dla frankowiczów w Polsce w 2023 roku – Ranking kto wygrał najwięcej spraw?

Niedawno media donosiły o rekordowej liczbie wyroków w sprawach frankowych wydanych przez polskie sądy w pierwszej połowie 2023 roku. Takich wyroków było co najmniej 8,1 tys., a ponad 7,9 tys. spraw sądowych (około 97,2 proc.) zakończyło się wygraną Frankowiczów. Za sukcesami kredytobiorców frankowych stoją od lat najbardziej doświadczone kancelarie prawne, które prowadzą sprawy sądowe przeciwko bankom od 8-10 lat, a na koncie mają łącznie po 800 – 1000 wygranych. To tym kancelariom warto powierzyć swoją sprawę do prowadzenia, tak aby zmaksymalizować szanse na szybki i korzystny wyrok. Prześledźmy sukcesy najlepszych w kraju kancelarii od kredytów frankowych osiągnięte w pierwszym półroczu 2023 roku. Kto wygrał najwięcej spraw? Ponad 400 wygranych spraw frankowych w ciągu sześciu pierwszych miesięcy tego roku mają na koncie Kancelaria Sosnowski – Adwokaci i Radcowie Prawni oraz Kancelaria Adwokacka Paweł Borowski. Obie kancelarie od początku działalności wygrały każda po około 1.000 spraw frankowych. Bardzo dobre rezultaty uzyskała także Kancelaria Prawna Radosław Górski i Wspólnicy, która na koniec czerwca 2023 miała na koncie ponad 800 korzystnych wyroków w sprawach kredytów w CHF. Dużą skuteczność w walce z bankami posiada również Kancelaria Adwokacka Czabański Wolna-Sroka.

  • Najlepsze kancelarie w kraju uzyskały w pierwszej połowie bieżącego roku rekordową liczbę korzystnych wyroków w sprawach frankowych. W przypadku dwóch kancelarii (Kancelaria Sosnowski – Adwokaci i Radcowie Prawni oraz Kancelaria Adwokacka Paweł Borowski) liczba wygranych w ciągu zaledwie 6 miesięcy wyniosła ponad 400, a od początku aktywności kancelarie te uzyskały łącznie po około 1.000 pozytywnych wyroków.
  • Dobre kancelarie frankowe wyróżniają się transparentną polityką informowania o rezultatach prowadzonych przez siebie spraw, dzięki czemu łatwo zweryfikować ile sukcesów mają na koncie, z którymi bankami wygrywają oraz jak długo trwają postępowania.
  • Przed decyzją o wyborze kancelarii do obsługi swojej sprawy frankowej warto dokładnie przejrzeć strony internetowe i blogi poszczególnych kancelarii. Pomocne przy podjęciu decyzji będą zamieszczane tam opisy przebiegu spraw oraz podsumowania miesięczne czy półroczne.
  • Renomowane kancelarie gwarantują wysoki standard usług za rozsądną cenę. Nawet jeśli na początku trzeba zapłacić wyższą opłatę wstępną, to wszelkie koszta zwrócą się z nawiązką po wygraniu sprawy.
  • Dobre kancelarie nie pobierają też horrendalnie wysokich premii za sukces, które zrujnowały już finanse niejednego Frankowicza w sytuacji kiedy poszedł on na łatwiznę i wybrał kancelarię na podstawie ofert zamieszczanych w internetowych porównywarkach. Do tego typu zestawień trzeba podchodzić z dużą ostrożnością, bo zawarte w nich dane nie są wiarygodne.

Sukcesy najlepszych kancelarii frankowych w pierwszym półroczu 2023

Najlepsze kancelarie frankowe wyróżnia między innymi transparentne informowanie o rezultatach prowadzonych przez siebie spraw. Na stronach internetowych oraz na blogach firmowych dobrych kancelarii znajdziemy skany wyroków wraz z opisami przebiegu spraw, ich sygnaturami, szczegółami dotyczącymi sposobu rozstrzygnięcia sporu przez sąd. Co więcej, renomowane kancelarie zamieszczają na swoich stronach bazy wyroków oraz podsumowania miesięczne, półroczne i roczne swojej pracy. Śledząc te wpisy można dowiedzieć się o sukcesach danej kancelarii, liczbie wygranych spraw oraz czasie uzyskiwania wyroków.

W związku z tym, że mamy już połowę roku za sobą, dobre kancelarie frankowe pochwaliły się swoimi bezprecedensowymi sukcesami osiągniętymi w I półroczu 2023 r. Najlepsze kancelarie w ciągu tych sześciu miesięcy uzyskały po ponad 400 korzystnych rozstrzygnięć sądowych w sprawach frankowych, z czego znaczną część stanowią wyroki prawomocne. Sprawdźmy zatem, które kancelarie zaliczyły najwięcej wygranych spraw z bankami.

Kancelaria Sosnowski – Adwokaci i Radcowie Prawni

Kancelaria Sosnowski – Adwokaci i Radcowie Prawni jest niekwestionowanym liderem krajowym pod względem liczby wygranych spraw frankowych. Na koniec czerwca 2023 roku miała już na koncie ponad 1.000 korzystnych wyroków. Było to możliwe dzięki długoletniemu doświadczeniu w prowadzeniu spraw przeciwko bankom z powództwa kredytobiorców frankowych. Kancelaria może pochwalić się już blisko 10-letnim stażem w prowadzeniu sporów sądowych na tle kredytów w CHF. Z każdym miesiącem dowodzi, że jest w stanie wygrać jeszcze więcej spraw, w coraz krótszym czasie. Wygrywa z wszystkimi bankami frankowymi i nierzadko podejmuje się prowadzenia spraw bardziej skomplikowanych.

W okresie od początku stycznia do końca czerwca 2023 roku Kancelaria Sosnowski – Adwokaci i Radcowie Prawni uzyskała aż 407 korzystnych wyroków w sprawach frankowych, z czego 76 miało charakter prawomocny. Najwięcej spraw wygrała w tym okresie z następującymi bankami: mBank (76 wygranych), PKO BP (60 wygranych), Millennium (58 wygranych), Santander Bank (27 wygranych), Getin Bank (27 wygranych), Raiffeisen (53 wygrane) oraz BPH (37 wygranych). Ponadto Kancelaria zanotowała w I połowie br. także wygrane z Deutsche Bankiem, PEKAO S.A., BNP Paribas, ING BSK, BOŚ Bankiem oraz Credit Agricole. Kancelaria Sosnowski wygrywa także z bankami, których umowy kredytowe przez wielu innych prawników uznawane są za trudniejsze do podważenia w sądzie.

Kancelaria Sosnowski odnosi sukcesy nie tylko w Warszawie, ale także w sądach na terenie całego kraju m.in. w Katowicach, w Krakowie, w Bydgoszczy, w Toruniu, w Elblągu, w Bielsku-Białej, we Wrocławiu, w Gdańsku oraz wielu innych mniejszych i większych miastach Polski. Zdecydowana większość wyroków uzyskanych w sprawach frankowych przez Kancelarię Sosnowski – Adwokaci i Radcowie Prawni to nieprawomocne i prawomocne unieważnienia wadliwych umów frankowych w całości.

Kancelaria Adwokacka Paweł Borowski

Kancelaria Adwokacka Paweł Borowski zalicza się do krajowej czołówki kancelarii frankowych mogących pochwalić się największą liczbą wygranych spraw. Łączny bilans kancelarii na koniec czerwca 2023 to blisko 1.000 wygranych spraw frankowych. Działa ona na rynku od około 10 lat i ściśle specjalizuje się w prowadzeniu spraw dotyczących kredytów we frankach. Kancelarię wyróżnia na tle innych szybkie, można rzec że ekspresowe, uzyskiwanie korzystnych wyroków. Kancelaria ta od lat regularnie wygrywa z wszystkimi bankami frankowymi, a wyroki prawomocne osiąga nierzadko w imponująco krótkim czasie (nawet około 1 roku od złożenia pozwu).

W okresie pierwszego półrocza 2023 roku Kancelaria Adwokacka Paweł Borowski uzyskała 409 korzystnych wyroków w sprawach frankowych, z czego aż 108 było prawomocnych. Kancelaria wygrywa z wszystkimi bankami frankowymi w sądach na terenie całej Polski. Sukcesy odniosła m.in. w sądach w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Rzeszowie, Krakowie, Sieradzu, Łodzi, Opolu, Poznaniu, Legnicy, Jeleniej Górze, Rybniku, Świdnicy, Bydgoszczy, Płocku, Gliwicach, Gdańsku oraz w innych miastach kraju.

W analizowanym okresie Kancelaria Adwokacka Paweł Borowski zaliczyła wygrane w sprawach przeciwko następującym bankom: Raiffeisen, BPH, ING BSK, BOŚ Bank, Bank Millennium, Santander, PKO BP, Getin Bank, PEKAO S.A., BNP Paribas, mBank, Deutsche Bank.

Kancelaria Prawna Radosław Górski i Wspólnicy

Kancelaria Prawna Radosław Górski i Wspólnicy w czerwcu br. doprowadziła do bardzo ważnego wyroku TSUE w sprawie C-520/21 dotyczącej tzw. wynagrodzenia za korzystanie z kapitału. Sprawa zakończyła się sukcesem, tj. unijny Trybunał w Luksemburgu orzekł, że bankom nie należy się z tytułu unieważnionej na podstawie klauzul abuzywnych umowy wynagrodzenie ani też inna forma rekompensaty (m.in. waloryzacja świadczenia). Wyrok ten położył kres bezpodstawnym roszczeniom banków formułowanym od pewnego czasu w kontrpozwach.

Kancelaria Prawna Radosław Górski i Wspólnicy posiada 9-letnie doświadczenie w prowadzeniu spraw sądowych dotyczących kredytów we franku szwajcarskim. Prowadzi wiele postępowań przeciwko różnym bankom o unieważnienie wadliwych kredytów i na koniec czerwca 2023 roku uzyskała łącznie ponad 800 korzystnych wyroków dotyczących kredytów w CHF, z czego wiele jest prawomocnych.

Kancelaria wygrała do tej pory m.in. z następującymi bankami: mBank, Bank Millennium, Raiffeisen, Getin Bank, BPH, PKO BP, BNP Paribas,  Deutsche Bank, Alior Bank, BOŚ, PEKAO S.A., Bank Handlowy. Najwięcej zwycięstw odniosła w sądach w Warszawie, Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, Wrocławiu, Koszalinie, Gdańsku, Łodzi, Katowicach, a także w Myślenicach, Legnicy oraz w innych miastach Polski.

Kancelaria Adwokacka Czabański Wolna-Sroka

Kancelaria Adwokacka Czabański Wolna-Sroka ma spory udział w kształtowaniu korzystnej dla kredytobiorców frankowych linii orzeczniczej już od 2016 roku. Do tej pory kancelaria uzyskała co najmniej 827 wyroków w sprawach frankowych (głównie pozytywnych, ale też niekorzystnych),  w tym 280 prawomocnych. 250 spośród prawomocnych rozstrzygnięć to unieważnienia umów w całości, a 9 to odfrankowienia. Kancelaria reprezentuje w sądach także przedsiębiorców, w przypadku których trudniej jest o korzystny wyrok.

W okresie pierwszego półrocza 2023 roku Kancelaria Adwokacka Czabański Wolna-Sroka uzyskała 160 wyroków w I instancji oraz 55 wyroków II instancji. W 94,6 proc. spraw uzyskano prawomocne unieważnienie umowy, natomiast w I instancji wyroki ustalające nieważność umowy zapadły w 88,7 proc. przypadków, a w 1,2 proc. sąd odfrankowił kredyt.

Kancelaria Adwokacka Czabański Wolna-Sroka wygrywa sprawy z niemal wszystkimi bankami frankowymi przed sądami w Warszawie oraz w innych miastach Polski (m.in. w Opolu, Płocku, Bydgoszczy, Częstochowie, Wrocławiu, Gdańsku).

Dlaczego warto postawić na doświadczoną i renomowaną kancelarię frankową?

Poszukując kancelarii do obsługi sprawy frankowej nie warto kierować się płatnymi reklamami w internecie oraz porównywarkami cen kancelarii. Nie znajdziemy tam ofert żadnej z wymienionych wyżej renomowanych kancelarii frankowych. Porównywarki pozornie wydają się pomocnym narzędziem, ale tak naprawdę służą jedynie do pozyskiwania przez firmy marketingowe leadów sprzedażowych. Wszystko sprowadza się do uzyskania namiarów kontaktowych na potencjalnego klienta poszukującego kancelarii do obsługi swojej sprawy, resztę zadania wykona doświadczony handlowiec, który będzie przekonywał, że dana oferta jest najlepsza pod słońcem.

Tymczasem w porównywarkach ogłaszają się mało doświadczone kancelarie, które nie mają na tyle praktyki i renomy aby pozyskiwać klientów na podstawie rekomendacji oraz wyników prowadzonych przez siebie spraw. W porównywarkach znajdziemy też oferty pseudokancelarii, najczęściej prowadzonych w formie spółek z o.o. Tego typu podmioty nie dysponują kadrą w postaci profesjonalnych pełnomocników (adwokatów lub radców prawnych) wyspecjalizowanych w sporach z bankami. Po pozyskaniu naiwnych klientów ich sprawy prowadzą mało doświadczeni prawnicy, a nawet studenci prawa. Oczywiście nie podchodzą oni do każdej sprawy indywidualnie, bo nie ma na to czasu ani pieniędzy, ale na ogół stosują dostępne szablony pozwów i wzory pism procesowych.

Tymczasem każda sprawa frankowa jest inna, różne są okoliczności towarzyszące zaciągnięciu kredytu. Umowy frankowe były zawierane z różnymi bankami, a każdy z nich na przestrzeni lat zmieniał wzorce umowne. Ponadto do części umów zawierane były później aneksy. Brak indywidualnego podejścia i powielanie treści z innych postępowań nie przemawia do sędziów i może skończyć się porażką w sądzie.

Mało znane i niedoświadczone kancelarie mają nie tylko problem z profesjonalną kadrą prawników, ale także z personelem pomocniczym w postaci ekspertów od ekonomii i finansów oraz analityków. Sprawy frankowe nie należą do prostych i wymagają nie tylko zaangażowania doświadczonych prawników, ale również wsparcia ze strony osób dysponujących wiedzą z zakresu ekonomii i praktycznymi umiejętnościami potrzebnymi chociażby do wyliczenia kwoty roszczeń. Prawidłowo wskazana kwota roszczeń eliminuje na etapie procesu sądowego konieczność przeprowadzenia dowodu w postaci opinii biegłego, co z kolei znacząco skraca czas trwania sprawy.

Każda z kancelarii, których osiągnięcia za I półrocze 2023 roku zostały omówione wyżej, dysponuje dużym zespołem prawników ściśle wyspecjalizowanych w sprawach kredytów w CHF i wspieranych przez analityków finansowych. Wszystkie te kancelarie zaczynały reprezentować w sądach Frankowiczów już 8-10 lat temu, dlatego dzisiaj mają na koncie nawet po 1.000 wygranych spraw z różnymi bankami.

Powierzenie swojej sprawy do prowadzenia renomowanej kancelarii daje olbrzymie szanse na uzyskanie pozytywnego wyroku w krótkim czasie. Warto więc postawić na dobrą i doświadczoną kancelarię, nawet jeśli trzeba będzie zapłacić za obsługę wyższą cenę niż życzą sobie mało doświadczone kancelarie. Za wyższą ceną idzie wyższy standard obsługi oraz gwarancja, że sprawa zostanie poprowadzona najlepiej jak się da przez doświadczonego adwokata lub radcę prawnego.

Skoro mowa o kosztach poprowadzenia sprawy, to trzeba uważać na oferty zamieszczane w porównywarkach internetowych, bo często nie oddają one całkowitego kosztu. Częstą praktyką w celu przyciągnięcia klienta jest podawanie ceny tylko za I instancję (sprawy frankowe są zwykle dwuinstancyjne) lub ukrywanie dodatkowych opłat za każdą czynność lub za każde wysłane pismo procesowe. Pułapką są również kuszące oferty bez opłaty wstępnej („za 0 złotych”) lub za symboliczną opłatę wstępną, bo po zakończeniu procesu trzeba zapłacić gigantyczną premię za sukces, sięgającą od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu procent od korzyści z wygranej.

Reasumując, warto dobrze się zastanowić przed podjęciem decyzji o wyborze kancelarii frankowej i wcześniej przeprowadzić wnikliwy research w internecie. Najlepsze kancelarie frankowe nie ukrywają swoich osiągnięć i łatwo zweryfikować ile spraw wygrały, z którymi bankami i w jakim czasie. O swoich sukcesach nie donoszą jedynie mało doświadczone kancelarie, takie które nie mają czym się pochwalić.

 

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]