wiadomości frankowicze Wyróżnione

Które Kancelarie Frankowe mają najwięcej wygranych?

Kancelarie Frankowe – najwięcej wygranych w 2021 roku

 • Kancelaria Sosnowski – Adwokaci i Radcowie Prawni – 177 wygranych
 • Kancelaria Adwokacka Paweł Borowski – 143 wygrane
 • Kancelaria Prawna Barbary Garlacz – 141 wygranych
 • Kancelaria Adwokacka dr Jacek Czabański i Partnerzy – 119 wygranych

Najlepsze Kancelarie Frankowe opublikowały wyniki prowadzonych przez siebie spraw frankowych za rok 2021. Był to pomyślny rok dla Frankowiczów. Pomimo braku wyczekiwanej uchwały SN, sądy stanęły na wysokości zadania i wydały masę wyroków w sprawach frankowych, które w ponad 95% były korzystne dla kredytobiorców. Najwięcej korzystnych wyroków uzyskały najbardziej doświadczone i wyspecjalizowane w sprawach frankowych kancelarie prowadzone przez adwokatów lub radców prawnych.

 • Porównując Kancelarie Frankowe posiadające największą liczbę wygranych spraw, trzeba ograniczyć się do wyspecjalizowanych w sporach na tle kredytów walutowych kancelarii adwokackich lub radcowskich, które w sposób przejrzysty informują o rezultatach prowadzonych przez siebie działań.
 • Dobre Kancelarie Frankowe na stronach internetowych i w mediach społecznościowych raportują na bieżąco o swoich sukcesach, zamieszczając skany lub opisy wyroków, wraz z sygnaturami spraw oraz personaliami adwokatów i radców prawnych, którzy prowadzili dane postępowania. 
 • Spółki (w większości spółki z o.o.), które zajmują się sprawami frankowymi, chętnie powołują się na swoje sukcesy, jednak często ukrywają sygnatury spraw i prawie nigdy nie podają danych personalnych prawnika, który prowadził postępowanie. Tego typu spółki działają zwykle jako pośrednicy, a następnie podzlecają sprawy innym, nieznanym podmiotom. W takiej sytuacji nigdy nie wiadomo kto poprowadzi naszą sprawę, a jest to kwestia kluczowa.
 • Jedynie wyspecjalizowane w sporach z bankami kancelarie adwokackie i radcowskie dają duże szanse na szybkie oraz pomyślne zakończenie sprawy sądowej. Posiadają one wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw frankowych i to one mają na koncie najwięcej wygranych. Po latach analizowania wzorców umownych oferowanych przez różne banki frankowe, pracy nad know-how, nad skuteczną strategią procesową oraz trafną argumentacją, obecnie kancelarie te zbierają owoce w postaci setek korzystnych wyroków. Najlepsze kancelarie mają na koncie ponad 200 wygranych z bankami.
 • Najwięcej wygranych w 2021 roku odniosły:
 1. Kancelaria Sosnowski – Adwokaci i Radcowie Prawni
 2. Kancelaria Adwokacka Paweł Borowski
 3. Kancelaria Prawna Barbary Garlacz
 4. Kancelaria Adwokacka dr Jacek Czabański

Dobre Kancelarie Frankowe w sposób przejrzysty informują o swoich wynikach

Dobre Kancelarie Frankowe na bieżąco publikują wyroki uzyskane w swoich sprawach, omawiają poszczególne postępowania, podają podsumowania roczne i miesięczne, wraz z listą wyroków. Transparentność w raportowaniu wyników swoich działań to cecha dobrych kancelarii, prowadzonych przez adwokatów lub radców prawnych.

Działające od niedawna na rynku spółki oferujące pomoc Frankowiczom nie publikują danych statystycznych, bo zwyczajnie nie mają jeszcze na koncie zbyt wielu sukcesów. Nawet jeśli zdarzy im się opublikować skan wyroku, robią to w taki sposób aby ukryć sygnaturę i inne dane, a z całą pewnością nie podają personaliów adwokata lub radcy prawnego, który stoi za danym wyrokiem.

W przypadku tego typu podmiotów nie wiadomo, kto tak naprawdę prowadzi sprawę, bo jest ona podzlecana innym kancelariom lub firmom prawnym. Sprawa może zatem trafić do aplikanta, prawnika bez uprawnień adwokackich lub radcowskich, a nawet do studenta prawa. Z tego względu powierzenie swojej sprawy frankowej do prowadzenia spółce to duże ryzyko. W przypadku adwokatów i radców prawnych istnieje pewność, że są oni związani kodeksem etyki zawodowej, odpowiadają przed sądem dyscyplinarnym i są objęci obowiązkowym ubezpieczeniem OC. Warunków tych nie musi spełniać podmiot działający w formie spółki z o.o., nie do końca legalnie określający się mianem „kancelarii”.

Warto przy tym wspomnieć, że podobnie jak powinno się unikać spółek z o.o. oferujących pomoc Frankowiczom, równie złym pomysłem jest skorzystanie z oferty pierwszej z brzegu kancelarii adwokackiej lub radcowskiej, która specjalizuje się np. w prawie rodzinnym lub karnym.

Adwokat od rozwodów nie poprowadzi dobrze tak skomplikowanej sprawy z pogranicza prawa i finansów, do których zaliczają się postępowania frankowe. Tylko kancelarie ściśle wyspecjalizowane w sporach na tle kredytów frankowych dają duże szanse na wygranie sprawy.

Dobre Kancelarie Frankowe – która ma najwięcej wygranych na koncie?

Dobre Kancelarie Frankowe opublikowały podsumowania za rok 2021. Z danych tych wynika, że najwięcej wygranych w roku 2021 uzyskała Kancelaria Sosnowski – Adwokaci i Radcowie Prawni – było to 177 korzystnych wyroków, w tym 14 prawomocnych. Równie świetny wynik osiągnęła Kancelaria Adwokacka Paweł Borowski – 143 korzystne wyroki, w tym 13 prawomocnych. Na trzecim miejscu podium uplasowała się Kancelaria Radcy Prawnego Barbary Garlacz – 141 korzystnych wyroków, 16 prawomocnych. Kolejne miejsce zajęła Kancelaria Adwokacka dr Jacek Czabański i Partnerzy – 119 korzystnych wyroków, 31 prawomocnych.

Każda z wymienionych Kancelarii ma na koncie łącznie ponad 200 wygranych spraw frankowych. Wiarygodne i przejrzyste dane podaje Kancelaria Sosnowski – Adwokaci i Radcowie Prawni oraz Kancelaria Adwokacka Paweł Borowski, które – poza regularnym publikowaniem i omawianiem wyroków – zamieszczają również podsumowania roczne i miesięczne, wraz z listą zakończonych spraw.

Kancelaria Prawna Barbary Garlacz deklaruje, że posiada na koncie największą liczbę wygranych w kraju spraw, jednak jest to trudne do zweryfikowania, bo dopiero od niedawna zamieszcza podsumowania miesięczne, wraz z listą wyroków. Niewątpliwie jest to jednak jedna z najbardziej doświadczonych kancelarii frankowych. Jeżeli zaś chodzi o Kancelarię Adwokacką dr Jacek Czabański i Partnerzy, to publikuje ona statystyki roczne, a także skrupulatnie nadaje numery uzyskanym wyrokom prawomocnym. Kancelaria Czabański posiada na koncie najwięcej wyroków prawomocnych – ponad 100.

Kancelarie Frankowe – najwięcej wygranych od początku działalności

 • Kancelaria Prawna Barbary Garlacz – deklarowane 278 wygranych (nie wszystkie udokumentowane)
 • Kancelaria Sosnowski – Adwokaci i Radcowie Prawni – 265 wygranych
 • Kancelaria Adwokacka Paweł Borowski – ponad 230 wygranych na koniec lutego 2022
 • Kancelaria Adwokacka dr Jacek Czabański i Partnerzy – 183 wygrane w latach 2020 i 2021 plus dodatkowe wygrane w roku 2022, w tym ponad 100 wygranych prawomocnych

Dobre Kancelarie Frankowe prognozują rekordowy rok 2022

Najlepsze Kancelarie Frankowe dokładnie raportują kolejne wygrane od początku roku sprawy. Wszystko wskazuje na to, że rok 2022 będzie rekordowy pod względem liczby korzystnych wyroków. Jeszcze przed końcem pierwszego kwartału zapadło więcej wyroków niż przez całe pierwsze półrocze 2021 roku. Z podsumowań pierwszych dwóch miesięcy wynika, że kancelarie uzyskały następujące wyniki:

Kancelaria Prawna Barbary Garlacz

 • styczeń 2022 – 27 korzystnych wyroków, w tym 8 prawomocnych
 • luty 2022 – 35 wygranych, w tym 12 wyroków prawomocnych

Kancelaria Adwokacka Paweł Borowski

 • styczeń 2022 –  30 wygranych spraw frankowych, z tego 5 prawomocnie
 • luty 2022 – 34 wygrane sprawy, w tym 8 prawomocnie

Kancelaria Sosnowski – Adwokaci i Radcowie Prawni

 • styczeń 2022 – 24 korzystne wyroki, w tym 6 prawomocnych
 • luty 2022 – 23 wygrane sprawy frankowe, w tym 7 prawomocnie

 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Frankowicz

Poznaj najnowsze informacje ważne dla frankowiczów. Opinie wyrażone w tekście wyrażają osobiste poglądy autora

Dodaj Opinie

Kliknij tutaj, aby opublikować komentarz