Frankowicze najważniejsze wiadomości

Kolejny bank ukarany za niedozwolone klauzule w umowach kredytowych

Osoby posiadające kredyty we frankach szwajcarskich coraz częściej wstępują na drogę sądową przeciwko swoim bankom. Kilka razy udało się już frankowiczom wygrać prawnicze batalie i udowodnić niedozwolone zapisy w podpisywanych przez siebie umowach kredytowych. Tym razem karę za niedozwolone praktyki na Deutsche Bank Polska nałożył UOKiK.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na Deutsche Bank Polska karę w wysokości  blisko 7 mln złotych. Zgodnie z decyzją za niedozwolone uznano trzy klauzule stosowane przez bank w pospisywanych umowach kredytowych we frankach szwajcarskich oraz euro. Dotyczyły one przede wszystkim kwestionowanych przez prezesa UOKiK wyliczeń kursów walut i wykonywania umów kredytów przez klientów banku. Postępowanie wobec spółki wszczęto już w maju 2017 roku.

Prezes UOKiK uznał, że klauzule na umowach dotyczyły nieprecyzyjnych i niejednolitych zasad kurów walut. Takie działania są szczególnie mylące dla osób posiadających zobowiązania we frankach szwajcarskich czy euro.

https://superbiz.se.pl/wiadomosci/kolejny-bank-ukarany-za-kniedozwolone-klazule-w-umowach-kredytowych-aa-8s3z-Xwd9-M7k2.html