Frankowicze poradnik

Kalkulator frankowicze – wylicz nadpłatę kredytu CHF

Wiele osób zadaje nam pytanie  co to jest oraz jak wyliczyć nadpłatę w przypadku kredytu we frankach, dolarach, euro czy jenach.  W dużym uproszczeniu kwota nadpłaty to różnica między tym co kredytobiorca zapłacił a tym co powinien zapłacić jeśli w umowie kredytu frankowego nie byłoby klauzul abuzywnych.  Jedna z czołowych kancelarii na rynku, która prowadzi sprawy frankowiczów udostępniła na swojej stronie prosty i bezpłatny kalkulator dla frankowiczów https://kalkulatorfrankowicza.pl . Jest to pierwsze znane nam tego typu narzędzie w sieci które pozwala dokonać obliczeń online bez wypełniania skomplikowanych formularzy Excel.

 

Na podanej powyżej stronie znajduje się prosty w obsłudze kalkulator który wykona wszystkie niezbędne obliczenia. Trzeba jednak pamiętać, że jest to narzędzie które ma nam zobrazować w sposób przybliżony kwotę jaką możemy dochodzić od banku albo spadek salda kredytu. Wyliczenia zobrazują nam w przybliżeniu o jaką kwotę możemy procesować się z bankiem. Nie są jednak to wyliczenia precyzyjne, których możemy użyć w sądzie ponieważ nie uwzględnia ewentualnych aneksów, wakacji kredytowych itp.

Kalkulator ugody dla frankowiczów – jak policzyć korzyści z ugody PKO BP

Pod koniec grudnia przewodniczący KNF zaproponował aby banki zaproponowały osobom posiadającym kredyty we frankach ugody. Obecnie jedyny bank, który podjął zaawansowane prace nad tym projektem to bank PKO BP. Informacje o ugodach z PKO znajdziesz we wpisie UGODY Z PKO BP. Propozycja banku prawdopodobnie opierać się będzie na przeliczeniu kredytu frankowego na zasadzie kredytu PLN + WIBOR, co ma pozwolić uwolnić się kredytobiorcą od niestabilnego kursu franka. Z drugiej strony jednak uzależnić od kursu WIBOR.

Kalkulator dla frankowiczów posiada także funkcje przybliżonego wyliczenia korzyści z ugody na zasadach KNF i automatycznego porównania wyliczeń do korzyści jakie można odnieść wygrywając sprawę z bankiem w sądzie. Do dokonania wyliczeń potrzebne jest tylko podanie kilku danych z umowy kredytowej. Kalkulator wskazuje o ile tysięcy złotych zmniejszy się saldo kredytu w przypadku złożenia pozwu przeciwko bankowi i unieważnienia umowy. Z uwagi na to, że kalkulator nie uwzględnia pewnych czynników jak np wakacje kredytowe – obliczenia mają charakter poglądowy

Przeczytaj także: SZTUCZNA INTELIGENCJA SPRAWDZI UMOWĘ I POWIE CZY FRANKOWICZ MOŻE POZWAĆ BANK.

 

 

Click to rate this post!
[Total: 39 Average: 4.2]

Frankowicz

Poznaj najnowsze informacje ważne dla frankowiczów. Opinie wyrażone w tekście wyrażają osobiste poglądy autora

10 komentarzy

Kliknij tutaj, aby opublikować komentarz

 • Dzięki za namiary. W końcu prosty w obsłudze kalkulator dla frankowiczów! Mam jednak pytanie jeśli chodzi o wyliczenie nadpłat. Gdyż mamy tutaj do czynienia, co jest jasne z narzędziem które ma nam wskazać mniej więcej wysokość roszczenia. Nie jest jednak określone ile to „w przybliżeniu” wynosi czy jest 2 czy 20%. Czy może ktoś już korzystał z tego kalkulatora i dokonał obliczeń a następnie dokonał obliczeń już konkretnych za pomocą biegłego i ile ta różnica wynosiła?

  • Taki kalkulator nie może liczyć bardzo dokładnie bo każdy ma w swoim kredycie frankowym zmienne które wpłaywają na takie wyliczenie. Jeśli miałby liczyć dokładnie byłoby to bardzo skomplikowane narzędzie a tutaj przecież chodzi aby szybko policzyć sobie wysokość nadpłaty rat czy też o ile można zmniejszyć swoje saldo zadłużenia aby było wiadomo czy gra jest warta świeczki czy też ktoś kto nam robi wyliczenia nie wprowadza nas w błąd. Można przyjąć myślę spokojnie, że wyliczenia zapewne są robione z dokładnością do 6-10% ale każdy przypadek jest inny.

 • Czy ktoś już złożył pozew przeciwko bankowi? Mam pytanie czy wyliczenia z tego kalkulatora nadaj się aby obliczyć sobie wartość przedmiotu sporu do złożenia zawezwania do próby ugodowej?

  • Daj spobie spokój z próbami ugodowymi po co Ci to teraz. Jest optymalny moment aby składac pozwy, jeszcze masz szanse że zmieścisz się przed totalnym zawaleniem sądów pozwami frankowiczów po wyroku TSUE. Na próby ugodowe jeszcze żaden bank nie przyszedł więc stracisz tylko czas i nerwy podobnie jak było z postępowaniami przed Rzecznikiem Finansowym. W niektórych przypadkach ciągnie się to latami i zupełnie nic nie wnosi do sprawy. Kalkulator bardzo fajny szybko sobie możesz podliczyć nadpłatę kredytu frankowego, później prawnik policzy Ci jeszcze raz nieco dokładniej nawet na etapie wstępnych rozów. A bardoz dokładnie nadpłatę policzy dopiero biegły przed samym słożeniem pozwu.

  • Całkiem sporo osób już pozwy złożyło ostatnie dane Ministerstwa Sprawiedliwości, w drugim kwartale 2019 r. do sądów zostało złożonych 2 tys. 270 spraw. To o ponad 250 spraw więcej niż w pierwszym kwartale bieżącego roku. Dla porównania w pierwszym kwartale 2018 r. kredytobiorcy posiadający kredyty indeksowane kursem waluty obcej złożyli ok. 1 tys. 350 pozwów, natomiast w drugim kwartale ubiegłego roku było to już ok. 1 tys. 730 pozwów. W pierwszym kwartale 2019 r. do sądu w tej sprawie wpłynęło 2 tys. 020 pozwów, a w drugim już 2 tys. 270.

   Wykorzystaj kalkulator wstępnie sobie policzysz koszty. Napisz też do tej kancelarii od kalkulatora, to jest bardzo dobra ekipa od spraw frankowych – za darmo przygotowują plan działania i wycenę więc nawet jak nie teraz od razu to będziesz miał już wszystko przygotowane aby w każdej chwili ruszyć z pozwem. Powiedzą ci jakie dokumenty przygotować itd. Żadnej próby ugodowej nie rób, jak już coś to składaj pozew. Próba ugodowa jest raczej bez sensu chyba, że obecnie nie masz kasy i chcesz tylko przerwać bieg przedawnienia ale nad tym się zastanów. Teraz jest optymalny moment na rozpczęcie działań. Pamiętaj też, że prawnicy to nie stacja benzynowa – jak dostaniesz propozycje to negocjuj ceny. Ty masz interes w pozwaniu banku a oni też mają w tym interes tak więc trzeba się dogadywać tak aby każdy był zadowolony. Niestety wiele osób traktuje oferty prawników jako coś czego negocjować nie wolno.

 • Czyli ten kalkulator też pokazuje ile możemy zyskać na ewentualnie ugodzie i porównuje to z tym ile możemy zyskać w sądzie? Jak dokładne są takie obliczenia? Rozumiem, że on uwzględnia opcje jakby banki zaproponowały propozycje dokładnie na warunkach KNF?

 • A ta część licząca jako kalkulator ugody dla frankowiczów z jaką dokładnością podaje korzyści z ugody realnie czy ktoś to sprawdzał? Jak rozumiem on liczy propozycję wg knf czyli to co teoretycznie planuje od dłuższego czasu zaproponować PKO BP. Czy u was też wychodzą tak mało znaczące korzyści z ugody w porównaniu chociażby z tymi drogami sądowymi o odfrankowienie i unieważnienie kredytu?

  • No on liczy te ugody na zasadach KNF i proporcje między korzyścią z ugody a wygraną w sądzie masz zachowane – czyli różnice są właśnie tak duże na niekorzyść ugody. Natomiast wszelkie dokładne obliczenia to musisz zrobić przy pomocy prawnika jak masz historie spłaty z banku

  • W przybliżeniu bo ich ugody są tak zagmatwane, że pewnie sami nie są w stanie ich policzyć. dodatkowo warunki ugody poznasz dopiero kilka dni przed spotkaniem z mediatorem więc nie ma co dokładnie liczyć. Ale zobaczysz skalę mniej więcej jaka jest różnica korzyści z uniewaznienia kredytu a ile tracisz na takiej ugodzie