wiadomości frankowicze

Dobre wyniki Kancelarii dla Frankowiczów w lutym 2022 r.

Pomyślne wieści napłynęły z Kancelarii Frankowych, które opublikowały podsumowania za luty 2022 wyników prowadzonych przez siebie spraw dotyczących kredytów w CHF.  Najlepsze Kancelarie uzyskały w tym miesiącu nawet po 20, 30 a nawet więcej korzystnych wyroków, z czego około 30% stanowiły rozstrzygnięcia prawomocne. Jeżeli ten trend utrzyma się w kolejnych miesiącach, będziemy w tym roku świadkami nowego rekordu pod względem liczby pozytywnie zakończonych postępowań frankowych.

  • Najlepsze Kancelarie Frankowe uzyskały w lutym jeszcze więcej korzystnych wyroków niż w poprzednich miesiącach. Można zaobserwować, że wzrasta liczba wyroków prawomocnych, w dodatku zapadają one znacznie szybciej.
  • Wybierając prawnika do obsługi sprawy frankowej, należy zachować dużą czujność. Na rynku funkcjonuje wiele podmiotów chwalących się sukcesami, które w rzeczywistości nie mają doświadczenia w tej dziedzinie. Takie firmy nie omawiają uzyskanych przez siebie wyroków i nie podają sygnatur spraw.
  • Dobre Kancelarie Frankowe w sposób przejrzysty prezentują rezultaty swoich działań na stronie internetowej, blogu firmowym, kanale YouTube oraz w mediach społecznościowych. Można je rozpoznać po dużej liczbie korzystnych wyroków (w tym prawomocnych), szybkim tempie prowadzenia spraw przeciwko różnym bankom i przed sądami w całym kraju.
  • Najwięcej korzystnych wyroków w lutym uzyskała Kancelaria Adwokacka Paweł Borowski (34 wygrane, w tym 8 wyroków prawomocnych). Dużą liczbę wygranych z bankami zanotowała także Kancelaria Sosnowski – Adwokaci i Radcowie Prawni (23 korzystne wyroki, w tym 7 prawomocnych), jak również Kancelaria Radosław Górski i Wspólnicy (12 unieważnień umów kredytowych).

Rekordowy luty dla kancelarii frankowych

Kancelarie Frankowe podsumowały miesiąc luty, który okazał się równie dobry dla klientów frankowych jak poprzednie, a może nawet lepszy. Sądy w całym kraju masowo unieważniały umowy kredytowe, a ponadto zwiększył się znacząco odsetek wyroków prawomocnych. Szybkie unieważnienia umów kredytowych w kilka miesięcy od wniesienia pozwu nie należą już do rzadkości.

Najlepsze Kancelarie są także w stanie doprowadzić do prawomocnego korzystnego wyroku w okresie roku lub niewiele dłużej. Jest to możliwe m.in. dzięki wysokiej specjalizacji ograniczonej do 1 dziedziny, tj. kredytów frankowych. Kancelarie te przez lata wypracowały skuteczną argumentację i know-how jak walczyć z bankami oraz wnikliwie przeanalizowały wszystkie wzorce umów, co teraz przynosi owoce w postaci regularnych wygranych w sądach, notowanych niemal codziennie.

Dobre Kancelarie Frankowe informują szczegółowo o rezultatach swoich spraw

Dobre Kancelarie Frankowe nie ukrywają wyników swoich działań. W sposób przejrzysty informują o rezultatach prowadzonych przez siebie spraw na stronach internetowych, gdzie omawiają poszczególne wyroki lub zamieszczają skany, podają sygnatury postępowań, a także publikują podsumowania miesięczne i roczne.

Jeżeli kancelaria tego nie robi, może to oznaczać, że nie ma większych sukcesów w dziedzinie kredytów pseudowalutowych, bo działała dotąd w zupełnie innej branży (np. odszkodowania). Uwaga również na podmioty, które prezentują sukcesy innych Kancelarii Frankowych sugerując, że są to ich własne. Wybór mało doświadczonego podmiotu do obsługi sprawy frankowej może wiązać się z dużym ryzykiem.

Wyniki najlepszych Kancelarii Frankowych w lutym 2022

Niewiele Kancelarii w kraju ma na koncie kilkaset wygranych z bankami w sprawach frankowych. Takimi spektakularnymi efektami mogą pochwalić się tylko najmocniej wyspecjalizowane Kancelarie Frankowe, działające od początku w tym obszarze. Niektóre z nich zaczynały zajmować się sporami na tle kredytów frankowych już w latach 2013/2014 i to one odnoszą najwięcej sukcesów. Poniżej omawiamy wyniki za luty 2022 uzyskane przez trzy doświadczone Kancelarie Frankowe.

Kancelaria Adwokacka Paweł Borowski – 34 wygrane, 8 wyroków prawomocnych

Luty był bardzo dobrym miesiącem dla Kancelarii Adwokackiej Paweł Borowski i jej klientów. Kancelaria pobiła kolejny rekord – uzyskała aż 34 wygrane z bankami, w tym 8 wyroków prawomocnych. Ogólna liczba wygranych przez Kancelarię spraw wzrosła do 230, z czego 143 zakończone zostały pozytywnie w roku 2021. Wszystko wskazuje na to, że w 2022 roku wygranych będzie dużo więcej. Większość spośród wyroków uzyskanych w lutym to ustalenia nieważności umów kredytowych (plus ewentualnie zasądzenie zapłaty określonych kwot).

Najkrótszy czas trwania postępowania w I instancji wynosił pół roku. Wyroki prawomocne w kilku przypadkach zapadły w ekspresowym tempie roku i 2 miesięcy, co jak na dwuinstancyjne postępowania jest rewelacyjnym rezultatem. Kancelaria Borowski wygrywała w lutym w sądach na terenie całej Polski, w tym w Świdnicy, Rzeszowie, Legnicy, Krakowie, Warszawie, Łodzi, Kaliszu, Jeleniej Górze, Katowicach, Wrocławiu, Częstochowie, Bydgoszczy, Toruniu i Szczecinie. Wśród pokonanych banków były: mBank, PKO BP, Santander Bank (d. Kredyt Bank), Bank Millennium, Deutsche Bank, ING Bank Śląski, Reiffeisen (d. Polbank), BPH (d. GE Money Bank), Getin Noble Bank, BNP Paribas (d. BGŻ) i Santander Consumer Bank.

Kancelaria Sosnowski – Adwokaci i Radcowie Prawni – 23 wygrane, 7 wyroków prawomocnych

Bardzo dobre wyniki w lutym 2022 roku uzyskała również Kancelaria Sosnowski – Adwokaci i Radcowie Prawni. Zanotowała ona 23 korzystne wyroki w sprawach frankowych, w tym 16 wyroków nieprawomocnych oraz 7 prawomocnych. Wszystkie wyroki dotyczyły nieważności umów kredytowych. Kancelaria Sosnowski ma już na koncie łącznie ponad 260 wygranych z bankami. Sprawy zakończone sukcesem w lutym toczyły się przed sądami w Katowicach, Bielsku-Białej, Toruniu, Warszawie, Gdańsku, Gliwicach, Wrocławiu i Łodzi. Dotyczyły umów kredytowych banków: ING Bank Śląski, Bank Millennium, Reiffeisen, PKO BP, Getin Noble Bank, BPH, mBank, BNP Paribas, PKO S.A. Najszybciej zakończona w I instancji sprawa trwała 9 miesięcy, a najbardziej ekspresowy wyrok prawomocny Kancelaria Sosnowski uzyskała w 16 miesięcy.

Kancelaria Radosław Górski i Wspólnicy – 12 wygranych

Dobre rezultaty osiągnęła w lutym także Kancelaria Radosław Górski i Wspólnicy – 12 wygranych w postaci unieważnienia umów kredytowych. Sprawy toczyły się przed sądami w Warszawie, Gdańsku i Szczecinie, a dotyczyły kredytów frankowych banków: Raiffeisen, Getin Noble Bank, BPH, PKO BP, BNP Paribas oraz mBank. Kancelaria dotychczas wygrała z bankami ok 177 spraw frankowych

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]